reklama

UniCon 2018: Aj tento rok sa Trnava stane na jeden víkend centrom herného priemyslu

Fanúšikovia všetkých druhov hier si v apríli užijú víkend plný zábavy. Počas troch dní, 13. – 15. apríla 2018, sa priestory bývalej základnej školy v Jame premenia na zónu fantázie a oddychu, ale aj nových poznatkov a skúseností.

Festival otvorí svoje brány v piatok, počas ktorého bude prebiehať vedecko-odborná konferencia a zároveň budú v priestore pribúdať jednotlivé atrakcie. Večer bude nasledovať oficiálne otvorenie festivalu, ktorý odštartuje Peter Konečný prehliadkou najlepších herných a technologických reklám.

Náhľad do aktuálnych trendov

Od sobotného rána budú môcť návštevníci ochutnať pestrý mix toho, čo aktuálne ponúka herný svet. K dispozícii bude všeličo od úplnej klasiky až po najnovšie technologické vychytávky. Pokiaľ ide o novinky, okrem zaujímavého obsahu pre virtuálnu realitu Rift, Vive a Playstation VR tento rok festival ponúkne aj výnimočný zážitok vo forme unikátneho Cyberith Virtualizeru.

Výnimočný bude nielen tým, že sa tento rakúsky skvost v tejto verzii bežne nevozí na akcie, ale aj tým, že k nám prídu hneď dva, a tak budú mať návštevníci možnosť vyskúšať aj realistický multiplayer.


Cyberith Virtualizer dokáže imitovauť pohyb viacerýchch hráčov

FOTO: FB Cyberith

Interaktívne múzeum

Okrem najnovšej hernej techniky si prídu na svoje aj pamätníci a milovníci retra, ktorým bude k dispozícii samostatný priestor poskytujúci “hmatateľný” prehľad herných dejín. Vďaka klenotom zo zbierky českej Retroherny, Slovenského múzea dizajnu, ale aj pomaly rastúceho depozitu budúceho trnavského Múzea hernej histórie bude tento rok k dispozícii zatiaľ najkompletnejší prehľad herných zariadení.

Čas na offline

Samostatnou kapitolou bude druhé poschodie, ktoré tento rok prinesie výsostne nedigitálne kratochvíle. Pozostávať bude z hrateľnej zbierky stolných a kartových hier dvoch najväčších trnavských “offline” herní, ktoré sa po rokoch stretnú v jednom priestore.

Viac ako dve desiatky herných stolov ponúkajúcich možnosť spoznať a hrať niektorú z vyše 100 hier aj tento rok doplní pestrá prehliadka LARPov. Tá pod názvom LARPion prinesie možnosť nahliadnuť do alternatívnych realít z minulosti aj budúcnosti.

Turnaje v hrách i poučné diskusie

Okrem tematických sekcií predstaví festival tento rok výraznú zmenu v podobe zmeny systému turnajov. Masové hranie na prinesených počítačoch nahradila séria menších podujatí predchádzajúca festivalu. Na podujatí budú prebiehať iba finálové zápasy a miniturnaje vo vybraných hrách pre záujemcov, ktorí radi zápolia.

Foto: Dagmar Kováčová

Turnaje na pódiu budú striedať panelové diskusie so zaujímavými hosťami. Reč príde napríklad na aktuálne dianie v elektronickom športe, úroveň a možnosti hernej žurnalistiky, ale porozprávame sa aj o tom, aké hry hrajú známe osobnosti, aké je to byť rodičom youtubera, alebo aké ďalšie kariérne a študijné možnosti dnes majú ľudia so záujmom o hry.

Každý môže vyhrať

Ďalšou výraznou zmenou oproti minulému roku, bude motivácia hráčov, ktorí budú tento rok spoločne s návštevníkmi bojovať o UniCoiny. Tie budú slúžiť ako platidlo vo veľkej záverečnej dražbe cien pod licitátorským kladivkom Andreja Bičana, v ktorej bude môcť každý zabojovať o cenu na základe svojho vkusu a úspešnosti. Coiny bude možné okrem finálových umiestnení v turnajoch získať účasťou v rôznych aktivitách, súťažných kvízoch a plnením úloh priamo na mieste.

Chýbať nebude ani jedlo a pitie, postarané bude aj o cezpoľných návštevníkov, ktorým bude možné prenocovať priamo v priestoroch školy (návštevníci do 12 rokov len v sprievode rodiča, do 18 rokov len s písomným súhlasom a kontaktom na rodiča).

Festival už po tretíkrát organizujú študenti a pedagógovia Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave ako projekt na podporu rozvoja nového študijného programu Teória digitálnych hier.

INFO:

KEDY? 13. apríl od 14:00 – 21:00, 14. – 15. apríl od 9:00 – 21:00

KDE? FMK UCM V Jame (bývalá ZŠ v JAME 3)

Všetky informácie o cenách a programe nájdete tu: https://www.facebook.com/events/293261317871204/
www.unicon.lol

REPORTÁŽE:http://www.mtt.sk/up/clanky-spravodajstvo/Herny-festival-UniCon-20-02-2017

FOTOGALÉRIE:
https://www.facebook.com/pg/unicontt/photos/?tab=album&album_id=1898285100401676
https://www.facebook.com/pg/unicontt/photos/?tab=album&album_id=1894103024153217
https://www.facebook.com/pg/unicontt/photos/?tab=album&album_id=1893657390864447

Ulož ako PDF
Napísal 6. apríla 2018 0:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.