reklama

Trnava sa stane centrom počítačových hier, elektronických športov a virtuálnej reality

Stovky fanúšikov a nadšencov počítačových hier, elektronických športov a virtuálnej reality sa stretnú už tento víkend v Trnave na 5. ročníku jedinečného herného festivalu UniCon 2020.

Podujatie predstaví najnovšie technológie, ale aj najväčšiu retro prehliadku klasických hier na Slovensku. Tohtoročný festival bude mať navyše silný cyberpunkový nádych reflektujúci príchod dlho očakávanej hry Cyberpunk 2077, ktorá bude uvedená na trh v septembri tohto roku.

O tom, že hry môžu byť aj športom na viacero spôsobov, sa návštevníci môžu presvedčiť v pohybovej sekcii, kde organizátori pripravili prehliadku historického vývoja zariadení pre ovládanie virtuálnej reality.

Okrem rôznych dátových rukavíc v nej nebudú chýbať ani obľúbené súboje v Just Dance či najpopulárnejšej hre na princípe virtuálnej reality Beat Saber.

„Jedným z faktorov, ktoré ešte bránia úplnému ponoreniu sa do reality v digitálnom svete je skutočnosť, že nemôžeme cítiť to, čo vidíme. UniCon 2020 priblíži ovládacie zariadenia, ktoré mali tento nedostatok v minulosti odstrániť a predstaví aj koncepty, ktoré sa o to pokúšajú dnes,“ spresňuje Michal Kabát z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, ktorá herný festival organizuje.

UniCon 2020 bude taktiež dejiskom finálových zápasov hráčov a družstiev univerzitnej ligy UniCup, v ktorých si zmerajú svoje herné zručnosti tí najlepší z najlepších.

Zároveň prinesie lokálne turnaje v hrách NHL a FIFA, ktoré doplní panelová diskusia o digitálnej atletike a elektronickom športe so zástupcami tradičných športových tímov vstupujúcich do esportového diania.

„Pre všetkých návštevníkov bude pripravená voľne prístupná herná zóna, v ktorej si budú môcť zahrať najnovšie hry, či zúčastniť sa viacerých mini turnajov, súťaží a výziev o hodnotné ceny. Chýbať nebude ani najväčšia československá 80’s, 90’s & 00’s retroherňa na Slovensku a interaktívna prehliadka histórie hrania na stolových počítačoch,“ dodáva Branislav Oprala z organizačného výboru FMK UCM v Trnave.

Novinkou tohto roka je fotenie Cosplay kalendára na rok 2021, ktoré bude prebiehať priamo počas festivalu. Kalendár predstaví najpopulárnejšie animované postavy a hrdinov počítačových hier. V priebehu roka bude následne prebiehať crowdfundingová kampaň na jeho výrobu, v rámci ktorej si bude možné kalendár objednať.

Úplnou novinkou bude aj tematický bar, ktorý popri futuristických nealko nápojoch poskytne priestor na diskusie, projekcie a posedenia pri kartových či stolových hrách. Festival zároveň po prvý krát rozšíri spektrum „hrania“ o hudobný rozmer a v neskorších večerných hodinách prinesie koncerty experimentálnych hudobníčok AIi Fen (CZ) a The Boiler (AT).

UniCon 2020 a univerzitnú esportovú ligu UniCup organizujú študenti a pedagógovia Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave v spolupráci s partnermi ako jednu z praktických aktivít v rámci odboru Teória digitálnych hier.

Podujatie sa uskutoční v dňoch 29. 2. – 1. 3. 2020 v Aule Jozefa Matúša (Budova UCM) na Bučianskej 4, Trnava.

Viac informácií nájdete na stránke unicon.lol.

Ulož ako PDF
Napísal 26. februára 2020 7:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava sa stane centrom počítačových hier, elektronických športov a virtuálnej reality”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.