reklama

10 ťahákov herného priemyslu, ktoré treba zažiť na trnavskom festivale UniCon

Nové aj retro, počítačové i spoločenské hry, virtuálna realita, cosplay, ale aj zaujímavé prednášky s hernou tematikou. To všetko prináša druhý ročník festivalu UniCon venovaného spomienke na legendárnu Maxihru s Crashom Bandicootom, ktorí tento rok oslavujú 20. narodeniny.

Bohatý program druhého ročníka festivalu určeného dospelým aj deťom sa uskutoční 18. – 19. februára v priestoroch bývalej ZŠ v Jame, pričom turnajová časť začína už 17. februára. Na čo sa návštevníci môžu tešiť?

1. Súťaž v cosplay

Foto: Matúš Pastor

Najoriginálnejší kostým obľúbenej fantasy, hernej či inej vymyslenej postavy získa lákavé ceny, medzi ktorými je aj výlet na londýnsky Comic Con. Registrácia prebieha TU, pódiová súťaž v nedeľu.

2. Tímové turnaje v esportoch

Foto: Dagmar Kováčová

Najlepšie československé tímy budú počas celého víkendu súperiť o ceny v celkovej hodnote vyše 5000 €. Hrať sa bude tradične CS:GO, LOL, DOTA2 a Hearthstone, ale pribudne aj Overwatch či Rocket League. Registrácia prebieha na unicon.lol/turnaje.

3. Hrateľné múzeum videohier

Foto: Dagmar Kováčová

Sekcia vytvorená v spolupráci s projektom retroherna.cz ponúkne aj tento rok možnosť zaspomínať na desiatky predchodcov dnešných hier. Chýbať nebudú zástupcovia všetkých období herného vývoja od arkádového automatu, cez všetky éry televíznych konzol až po legendárne tituly na prvých desktopoch.

4. Najväčšia prehliadka virtuálnej reality na Slovensku

Foto: Pavol Kozinka

Jednoznačným technologickým hitom uplynulého roka bola virtuálna realita. Na tohtoročnom kone si budete môcť vyskúšať a porovnať všetky dostupné HDM zariadenia od jednoduchých krabičiek na mobily, cez Oculusy, HTC Vive a Playstation VR až po predpremiéru Microsoft Hololens.

5. Unplugged sekcia s hrami pre malých aj veľkých

Na samostatnom poschodí bude čakať viac než stovka spoločenských hier od Gamingkeep, pri ktorých sa dá presedieť aj celý deň. Na tomto poschodí budú prebiehať tiež rôzne súťaže a kvízy, ale aj ukážky LARPU (live acting role playing), počas ktorého sa spoločne s profíkmi účastníci na chvíľu ponoria do príbehov plných silných zážitkov a nových skúseností.

6. Ukážková hodina kurzu GameCraft

Bratislavské OZ Hemisféra tento rok rozšírilo svoju pôsobnosť a otvorilo v Trnave nultý ročník kurzu GameCraft, ktorý sa zameriava sa na rôzne metódy vývoja hier, pričom deťom prirodzenou formou umožňuje spoznať základy programovania, grafiky aj tvorby príbehov. Ukážkovej hodiny sa môžu bezplatne zúčastniť deti od 8 rokov bez akýchkoľvek doterajších skúseností s tvorbou hier.

7. Prednášky a panelové diskusie

Tento rok moderátori vyspovedajú cosplayerov, streamerov, youtuberov a ľudí z herného priemyslu. Zamerajú sa pri tom na aktuálnu problematiku esportov, využitia hier vo vzdelávaní, či rozdiely medzi roleplayom a cosplayom, alebo youtubermi a streamermi. Priestor samozrejme dostanú aj divácke otázky.

8. Nezávislí vývojári a ich hry

Tento rok na UniCon zavítajú aj indie developeri z Čiech a Slovenska. Predstavia svoje herné projekty, na ktorých momentálne pracujú. Návštevníci tak môžu byť prvými hráčmi a zároveň testermi.

9. Maxihra s Andrejom Bičanom a Didianou

Minulý UniCon si organizátori pripomenuli výročie kultu Duke Nukema, tento rok je venovaný spomienke na legendárnu Maxihru. Pri tejto príležitosti na festival zavítajú špeciálni hostia, s ktorými si budete môcť pripomenúť čaro tejto nezabudnuteľnej relácie presne tak, ako ho zažívali televízni diváci v 90-tych rokoch.

10. Fotostena s voliteľným pozadím od výmyslu sveta

Je jedno či si navolíte pozadie z vašej obľúbenej hry, filmu, komixu alebo rozprávky. Šikovný tím fotografov dokáže na zelenom plátne divy, z ktorých zostane pekná pamiatka.

Čo je to UniCon?
Herný festival venovaný hráčom, hrám a hraniu organizovaný dobrovoľníkmi – študentmi z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, ktorí chcú vytvoriť priestor pre aktívny oddych a odreagovanie sa od každodenných monotónnych aktivít.

Druhý ročník prebiehať v budove bývalej základnej školy, kde na celý víkend obsadí všetky tri poschodia aj obe telocvične.

V sobotu program navyše doplní tematická cosplay afterparty v ChillPointe. Podrobný program jednotlivých sekcií nájdete už čoskoro na stránke www.unicon.lol.

EVENT: facebook.com/events/182913312173062/

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 4. februára 2017 17:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.