reklama

Trnavský herný festival UniCon sa kvôli pandémii presúva do virtuálneho herného sveta

Severská mytológia a Vikingovia sú inšpiráciou populárnej kultúry dodnes. Herný festival UniCon prinesie náhľad do ich sveta už 20. a 21. februára 2021.

Tak ako každý rok, aj tentokrát vzdáva festival hold vybranej téme, ktorou je svet bájnych severanov. Vikingovia a rôzne historicky korektné aj celkom vymyslené elementy severskej kultúry budú stredobodom pozornosti streamovaných prednášok a diskusií s hosťami.

Zaujímavý program

Spoločne zistíme, ako severská mytológia zasahuje do aktuálnych hier (či už ide o aktuálny Assasins Creed, očakávaný Hellblade II, MTG extenziu Kaldhaim, alebo ďalšie pokračovanie God of War), ale aj tých starších (kto by zabudol na Skellige, Sovngard, či hory Frostbacku).

Návštevníci sa tiež dozvedia, aké hry hrali samotní Vikingovia vo svojej dobe, ako fungovala ich spoločnosť a v čom sa jej vyobrazenie líši v spomínaných hrách. Priestor dostane aj vikingská hudba a jej moderné prevedenia.

Bokom samozrejme nezostanú ani snahy preniesť Severanov na plátna kín či obrazovky televízorov a niektoré snímky si v onlinovom kine môžete pozrieť celé. Kulinárski nadšenci budú mať možnosť nakuknúť do vikingskej kuchyne, kde si za pomoci cosplayerky Mrs. Physiotherapist uvaria nedeľný obed podľa receptov zo starých dôb.

E-športy

Okrem toho budú UniCon sprevádzať finálové zápasy e-športovej ligy UniCup v CS:GO, Lolku a festival bude sprevádzať niekoľko otvorených turnajov, napríklad vo Fortnite s Andrejom Bičanom. Aj keď festival prebieha online, organizátori si pripomenú kartové hry v online aréne Magicu.

Sledovať a komentovať stream sa dá na viacerých platformách, ale v prípade záujmu sa ktokoľvek môže stať aj priamym účastníkom festivalu. Stačí si len vytvoriť avatara a vstúpiť na bájny severský ostrov vytvorený na štýl MMOG.

Návštevníci budú môcť medzi sebou interagovať a komunikovať, alebo plniť rôzne úlohy, za ktoré získajú odmenu v podobe coinov. Tie môžu následne využiť pri záverečnej dražbe so známym licitátorom Andrejom Bičanom.

Ako na to?

Podporiť festival bude možné na stránke unicon.lol, a to formou kúpy cosplay kalendára. Odmenou bude vstup do virtuálneho interaktívneho sveta, ktorý je limitovaný. Záujemcovia môžu UniCon sledovať aj na streamoch na sociálnych sieťach.

Rovnako, ak nechceš zmeškať žiadne informácie sleduj Facebook a Instagram.

Festival UniCon už šiesty rok organizujú študenti a pedagógovia študijného programu teória digitálnych hier na FMK UCM v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 9. februára 2021 8:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.