reklama

Oficiálny web mesta vysielal zastupiteľstvo skúšobne naživo, časom počíta aj s MTT

Utorňajšie rokovanie mestského zastupiteľstva odvysielala po prvý raz naživo oficiálna stránka mesta www.trnava.sk. Podľa vyjadrení predstaviteľov radnice živé prenosy budú pokračovať aj v budúcnosti.

“Keďže išlo o skúšobné vysielanie, nechceli sme tento zámer príliš propagovať, hoci sme na realizáciu prenosu boli technicky pripravení,” vysvetlil primátor mesta Vladimír Butko dôvod, pre ktorý verejnosť o príprave živého vysielania nemala s predstihom takmer žiadne informácie.
“Priznám sa, že nielen mňa samotného, ale aj kolegu viceprimátora Stanka inšpirovala k realizácii prenosu verejná diskusia, ktorá bola vysielaná práve na internete. Nechceme byť o toľko horší, keď už sme nebol prví,” podotkol Butko.

Verejnú diskusiu s kandidátmi na primátora zorganizoval v novembri 2010 portál trnava-live.sk v priestoroch hotela Holiday Inn.

Najbližie živé vysielanie bude na oficiálnej stránke mesta z aprílového rokovania zastupiteľstva.

Podľa slov primátora mesta živé prenosy je možné vysielať aj prostredníctvom Mestskej televízie (MTT), no v súčasnosti má prednosť internet. “Máme pocit, že internet má väčší dosah na obyvateľov ako MTT. Nevylučujem však, že prenosy z rokovaní zastupiteľstva budú vysielané aj v MTT.”

Viceprimátor Bystrík Stanko pripomenul, že televíziu čaká v budúcnosti prechod na digitálne vysielanie, aj z toho dôvodu dostáva prednosť internetové vysielanie. “Máme záujem, aby boli schôdze mestského zastupiteľstva prenášané aj cez MTT,” zdôraznil.
Pravidelné živé vysielanie prenosov v MTT podlieha navyše aj súhlasu Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie. “Ide o zmenu vo vysielacej štruktúre televízie, a tú musí schváliť Rada. Ale ide len o technickú otázku, ktorú nie je problémom vyriešiť,” uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Trnavský primátor prenášanie rokovaní poslancov prostredníctvom živého vysielania víta a myslí si, že “neustály tlak pozitívnym a konštruktívnym spôsobom vytváraný na samosprávu núti aj nás správať sa adekvátnym spôsobom”.

Ulož ako PDF
Napísal 17. februára 2011 15:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Oficiálny web mesta vysielal zastupiteľstvo skúšobne naživo, časom počíta aj s MTT”

  1. 1
    mulopos says:

    MTT by mala prejst na dynamickejsiu verziu vysielania. Nieco ako polska Czwórka na: Hot Bird 6 (13°E), freq. 11,642 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA . Ak tam pridaju tych uspavacov hadov z mestskeho zastupitelstva bude to krok spat. Ich ciny nech posudia historikovia. Som za viac dychovky, folkloru, dobra a dokumentov o meste a okoli.

  2. 2
    santana says:

    satelit stoji kolko, 5 mil rocne? a kde by na to vzali?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.