reklama

Oficiálny web mesta vysielal zastupiteľstvo skúšobne naživo, časom počíta aj s MTT

Utorňajšie rokovanie mestského zastupiteľstva odvysielala po prvý raz naživo oficiálna stránka mesta www.trnava.sk. Podľa vyjadrení predstaviteľov radnice živé prenosy budú pokračovať aj v budúcnosti.

„Keďže išlo o skúšobné vysielanie, nechceli sme tento zámer príliš propagovať, hoci sme na realizáciu prenosu boli technicky pripravení,“ vysvetlil primátor mesta Vladimír Butko dôvod, pre ktorý verejnosť o príprave živého vysielania nemala s predstihom takmer žiadne informácie.
„Priznám sa, že nielen mňa samotného, ale aj kolegu viceprimátora Stanka inšpirovala k realizácii prenosu verejná diskusia, ktorá bola vysielaná práve na internete. Nechceme byť o toľko horší, keď už sme nebol prví,“ podotkol Butko.

Verejnú diskusiu s kandidátmi na primátora zorganizoval v novembri 2010 portál trnava-live.sk v priestoroch hotela Holiday Inn.

Najbližie živé vysielanie bude na oficiálnej stránke mesta z aprílového rokovania zastupiteľstva.

Podľa slov primátora mesta živé prenosy je možné vysielať aj prostredníctvom Mestskej televízie (MTT), no v súčasnosti má prednosť internet. „Máme pocit, že internet má väčší dosah na obyvateľov ako MTT. Nevylučujem však, že prenosy z rokovaní zastupiteľstva budú vysielané aj v MTT.“

Viceprimátor Bystrík Stanko pripomenul, že televíziu čaká v budúcnosti prechod na digitálne vysielanie, aj z toho dôvodu dostáva prednosť internetové vysielanie. „Máme záujem, aby boli schôdze mestského zastupiteľstva prenášané aj cez MTT,“ zdôraznil.
Pravidelné živé vysielanie prenosov v MTT podlieha navyše aj súhlasu Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie. „Ide o zmenu vo vysielacej štruktúre televízie, a tú musí schváliť Rada. Ale ide len o technickú otázku, ktorú nie je problémom vyriešiť,“ uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Trnavský primátor prenášanie rokovaní poslancov prostredníctvom živého vysielania víta a myslí si, že „neustály tlak pozitívnym a konštruktívnym spôsobom vytváraný na samosprávu núti aj nás správať sa adekvátnym spôsobom“.

Ulož ako PDF
Napísal 17. februára 2011 15:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Oficiálny web mesta vysielal zastupiteľstvo skúšobne naživo, časom počíta aj s MTT”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.