reklama

Na trnavskej UCM spúšťajú program Media relations v anglickom jazyku

Na pôde Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda (FMK UCM) sa uskutočnilo pilotné overovanie novovytvoreného študijného programu Media relations v anglickom jazyku.

Jedinečnosť tohto programu je podľa slov PR manažérky projektu Jany Matúšovej v dvoch aspektoch.

Po prvé ide o študijný odbor, ktorý sa v študijných programoch iných škôl v takto špecifickej forme nenachádza. Problematika media relations tak býva len súčasťou predmetu public relations. Po druhé – program sa prednáša v anglickom jazyku, čo potenciálnym študentom umožňuje zlepšovať si nielen svoje odborné, ale aj jazykové znalosti a byť tak lepšie pripravení pre potreby praxe.
Vytvorenie študijného programu Media relations v anglickom jazyku má zároveň za cieľ podporu medzinárodnej spolupráce a mobility akademickej obce
,“ priblížila Matúšová.

Ilustračné foto

Na pilotnom overovaní projektu sa zúčastnilo 40 študentov, z toho bolo 15 zahraničných poľských študentiek z Universytet Slaskiego Katowice a Wyszynski University Poľsko. Zvyšok tvorili študenti FMK. Gestorom vzdelávacej aktivity bol rektor UCM doc. Ing. Jozef Matúš, CSc.

V rámci pilotného overovania pedagógovia UCM prezentovali predmety ako Marketing, Marketingová komunikácia, Public relations, Teória mediálnej komunikácia, Tvorba stratégií komunikácie s médiami, Mediálny výskum, Psychológia médií a Dejiny žurnalistiky.

Škola organizuje projekt v rámci operačného programu Vzdelávanie v spolupráci s Agentúrou Ministerstva školstva SR pre štrukturálne fondy EÚ a zo zdrojov Európskej únie.

Ulož ako PDF
Napísal 22. februára 2012 8:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.