reklama

PechaKucha Night po tretíkrát v Trnave + afterpárty

Umenie, kreativita, myšlienka a nápad sú kultúrne atribúty, ktoré sa v stredu 29. februára o 19:30 spoja v trnavskom Artklube do desiatich prezentácií v rámci tretieho podujatia PechaKucha Night v Trnava.

Podujatím chceme ponúknuť priestor rôznym ľuďom a ich kreatívnym aktivitám, a uviesť ich tak do povedomia verejnosti, ktorej kultúra nie je ľahostajná. Okrem toho chceme predstaviť aj umelcov z domácej scény, ktorá je bohatá a neustále sa zväčšuje.

Na PechaKucha Night Trnava vol.3 vystúpia:

1. Milk – kreatívne štúdio
2. Iva Durkáčová – fotografia
3. Simona Janišová – keramika
4. VJ Zden (Satori) – otec slovenského VJ-ingu
5. Michaela Bednárová – Puojd
6. Jakub Ptačin – o.z. Back-Space
7. Pure728 – streetart
8. Michal Burák – Mestské zásahy Košice
9. Michal Stolárik – Hochspannung!
10. Laker Faker – umelecký recesista

Aby večer neostal len pri slovách, po prezentáciách prebehne afterpárty, na ktorej vystúpia DJs Michael Priest (Hochspannung!) & Bad Mojo (SPLASH!) s divokou paletou zvukových farieb acidu, electro housu, uk funky či dubstepu.

Čo je vlastne Pecha Kucha?
Rozprávanie, alebo tiež „kecanie“, je doslovný preklad spojenia PechaKucha (pre tých z Vás, angličtine naklonených, tiež chit-chat). Idea podujatí PechaKucha Night skrsla v hlavách dvoch architektov – Astrid Kleinovej a Marka Dythama – v Tokiu v roku 2003. Zámerom formátu je priniesť divákom produktívne, zaujímavé alebo prekvapivé myšlienky prostredníctvom projekcií obrázkov. Prvotnou myšlienkou PKN bolo prinútiť architektov, aby neviedli dlhé a často monotónne monológy. Samozrejme, podobný problém možno badať aj v iných oblastiach umenia a kultúry.

Čo je výnimočné na PechaKucha prezentácii?
Účinkujúci stoja pred neľahkou úlohou predstaviť 20 vizuálnych materiálov, avšak všetko bez zbytočných rečí. Na „obkec“ každého obrázku majú totiž len 20 sekúnd. Práve tento timing má preveriť ich schopnosť zaujať diváka, a pritom ho niečomu naučiť, alebo ho s niečím oboznámiť. Podľa zakladateľov platformy dobrú PK prezentáciu robí to, že odhaľuje nečakaný talent a myšlienky. Niektoré podujatia rozprávajú o neskutočných zážitkoch, iné o výnimočných osobnostiach, niektoré sú zase zábavné, ale všetky sú iné a robia z každej PechaKucha Night tabuľku čokolády.

Pre viac informácii sledujte náš blog a sociálne siete, na ktorých postupne zverejňujeme aj krátke profily hostí:

pechakucha.publikum.sk
facebook.com/PechaKuchaTT

Ulož ako PDF
Napísal 28. februára 2012 1:12. Článok je zaradený do rubriky: Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.