reklama

Do parlamentu sa dostalo osem kandidátov z Trnavy a okolia

Z celkového počtu 53 ľudí na kandidátkach politických strán a hnutí s trvalým pobytom na území okresu Trnava sa v predčasných parlamentných voľbách prebojovalo do národnej rady osem kandidátov. Šiesti z nich žijú priamo v Trnave.

Troch Trnavčanov – Renátu Zmajkovičovú, Mariána Kovačócyho a nováčika Augustína Hambálka bude mať v parlamente najsilnejší Smer – SD.
Zmajkovičová figurovala na kandidátke sociálnych demokratov na 12. mieste, Kovačócy mal číslo 58 a Hambálek 76.


Kreslo v NR SR získal aj podpredseda TTSK Augustín Hambálek (vpravo). V súčasnosti je poslancom krajského aj mestského zastupiteľstva

Trojica poslancov s trvalým pobytom v Trnave bude na pôde NR SR zastupovať Obyčajných ľudí a nezávislé osobnosti.
Igor Matovič a Jozef Viskupič obhájili svoje kreslá z predchádzajúceho volebného obdobia s číslami 150, resp. 147, po prvý raz zasadne do parlamentu Miroslav Kadúc, ktorý bol štvorkou kandidátky.

Svoje miesta v parlamentných laviciach si udržali aj ostrieľaní politici z KDH – Július Brocka z Križovian nad Dudváhom a Alojz Přidal z Kátloviec.
Brocku nominovali kresťanskí demokrati ako štvorku kandidátky, Přidal figuroval na dvanástej pozícii.

Ulož ako PDF
Napísal 12. marca 2012 2:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do parlamentu sa dostalo osem kandidátov z Trnavy a okolia”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.