reklama

V chránenom území Kamenného mlyna horel vyschnutý rybník

AKTUALIZOVANÉ

Jeden z rybníkov v chránenom území Kamenného mlyna zachvátil v utorok 13. marca vo večerných hodinách požiar.

Oheň, dobre živený vyschnutým rákosím a tŕstím, zničil plochu momentálne suchého rybníka s rozlohou približne 500×350 metrov. V ťažkom a nedostupnom teréne bojovali s požiarom desiati trnavskí hasiči.

Hasičskú techniku museli zaparkovať najmenej 300 metrov od požiaru a v úplnej tme boli nútení ťahať hadice až k ohnisku. Požiar sa im napokon podarilo lokalizovať približne o 21. hodine.

Požiar trávnatého porastu bol nahlásený 13. marca o 19.21 hodine. Na miesto boli vyslaní traja príslušníci HaZZ v Trnave. Neskôr sa k zásahu pridali ďalší príslušníci s dvomi vozidlami. Cisterny boli dopĺňané pomocou plávajúceho čerpadla z blízkeho potoka. Spotreba vody na uhasenie požiaru dosiahla celkom 25 000 litrov vody. Príčinou vzniku požiaru bolo vypaľovanie trávy a suchého porastu,“ informoval hovorca KR HaZZ v Trnave Ivan Peťko.


Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2012 22:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V chránenom území Kamenného mlyna horel vyschnutý rybník”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.