reklama

V chránenom území Kamenného mlyna horel vyschnutý rybník

AKTUALIZOVANÉ

Jeden z rybníkov v chránenom území Kamenného mlyna zachvátil v utorok 13. marca vo večerných hodinách požiar.

Oheň, dobre živený vyschnutým rákosím a tŕstím, zničil plochu momentálne suchého rybníka s rozlohou približne 500×350 metrov. V ťažkom a nedostupnom teréne bojovali s požiarom desiati trnavskí hasiči.

Hasičskú techniku museli zaparkovať najmenej 300 metrov od požiaru a v úplnej tme boli nútení ťahať hadice až k ohnisku. Požiar sa im napokon podarilo lokalizovať približne o 21. hodine.

Požiar trávnatého porastu bol nahlásený 13. marca o 19.21 hodine. Na miesto boli vyslaní traja príslušníci HaZZ v Trnave. Neskôr sa k zásahu pridali ďalší príslušníci s dvomi vozidlami. Cisterny boli dopĺňané pomocou plávajúceho čerpadla z blízkeho potoka. Spotreba vody na uhasenie požiaru dosiahla celkom 25 000 litrov vody. Príčinou vzniku požiaru bolo vypaľovanie trávy a suchého porastu,“ informoval hovorca KR HaZZ v Trnave Ivan Peťko.


Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2012 22:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V chránenom území Kamenného mlyna horel vyschnutý rybník”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.