reklama

S príchodom jari štartuje upratovanie verejných priestranstiev

Trnavská mestská samospráva v minulých dňoch odštartovala jarné vyhrabávanie a prevzdušňovanie trávnikov, počas ktorého budú odstránené nielen odumreté časti tráv, ale aj nečistoty z trávnatých plôch, živých plotov, krov a záhonov.

Čoskoro už bude ukončené aj pravidelné omladzovacie jarné orezávanie stromov a krov.

Plochy verejnej zelene na jednotlivých sídliskách čistia od papierov a nečistôt nielen na jar, ale aj počas celého roka 4 dni v týždni približne dvadsiati pracovníci vykonávajúci menšie obecné služby.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch, aj v tomto roku podporí Mesto Trnava v rámci aktivít Dňa Zeme občanov, ktorí sa chcú dobrovoľne zapojiť do jarného čistenia verejných priestranstiev v okrajových častiach mesta, oddychových a rekreačných zón či okolia bytových domov.

Mesto Trnava dobrovoľníkom poskytne plastové vrecia na odpad, pracovné pomôcky a zabezpečí aj odvoz vyzbieraného odpadu.
Občania, ktorí chcú z vlastnej iniciatívy zorganizovať a uskutočniť jarné upratovanie, sa môžu so žiadosťou o súčinnosť mesta obrátiť na Ing. Petra Nováka z odboru dopravy a komunálnych služieb mestského úradu, č. tel. 033 32 36 106
,” informuje mesto v tlačovej správe.

Vzhľadom na skutočnosť, že značnú časť veľkorozmerného odpadu tvoria v jarnom období orezané konáre zo záhrad, spoločnosť .A.S.A. Trnava bude aj v tomto roku vykonávať ich zber a odvoz z lokalít s rodinnými domami a záhradami.

Konáre treba v určenom termíne pripraviť pred nehnuteľnosťami tak, aby bol k nim bezproblémový prístup a aby neznemožňovali používanie chodníkov pre chodcov. Rastlinný odpad bude spracovaný v mestskej výrobni kompostu.

Ulož ako PDF
Napísal 17. marca 2012 19:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “S príchodom jari štartuje upratovanie verejných priestranstiev”

 1. 1
  AchJaj says:

  Haló, haló!!!
  V roku 2018 kedy začne jarné upratovanie?
  Krásne počasie vylákalo ľudí na prechádzky mestom. Zrazu bolo všeličo vidieť. Nepozametané chodníky, na ktorých bola ešte časť zimného posypu. Napr. taká Hviezdoslavova vyzerala v prvý májový deň hnusne: zvyšky zimného posypu na chodníkoch pre peších, špaky cigariet, opadané listy, pri stromoch pod kovovými konštrukciami papiere, plasty,…

  Zametanie ciest: Aká firma zametá cesty, keď časť cesty je pozametaná a časť nie? Pri kruháčoch nie sú pozametané “trojuholníky” na vstupe a výstupe.

  Kto kosí trávniky, keď niekde po kosení to vyzerá, ako keby sa tam koza pásla, tak je to tam ošklbané.

  Otázka znie: toto je tá lepšia Trnava?

  • 1.1
   DD says:

   Napríklad nepozametané ostrovčeky pri kruháči pri Tvorsade?

  • 1.2
   STB says:

   V Trnave je taký zaužívaný zvyk, nie je treba pozametať stačí vyfakturovať. Kto už len dokáže za tri dni či to bolo spravené alebo nie. Teraz sa dopustili taktickej chyby, lebo požili na zimný posyp hrubo zrný materiál, aby nemuseli použiť soľ. Tento materiál je rozoznateľný a dá sa určiť či daná lokalita bola čistená alebo nie. Doporučujem odstrániť posypový materiál a v zaužívanej praxi sa môže pokračovať ďalej. Upozorňujem pozrieť pokosenú lokalitu starého cintorína ” Kalvária ” tam je názorne predvedené ako nemá trávnik po kosení vyzerať. Dva dni jednu nedeľu a nasledujúcu sobotu tan zúril ošiaľ dobrovoľníckej práce na ohúrenie V O L I Č O V.

  • 1.3
   YY says:

   Dlažba v okolí hrubého kostola smerom na Michalskú – silno špinavá od trusu holubov, s výdatnými zvyškami zimného posypu.

 2. 2
  Upratovanie says:

  Jún 2018.
  Na chodníku pre peších na Hviezdoslavovej je tá istá špina už niekoľko mesiacov. Viď okraje chodníka pri niektorých budovách. Opadaná omietka, ktorú ani silné dažde nespláchli. Asi sa tu neupratuje tak, ako by sa malo.
  Smutné.

 3. 3
  Zvykajte si says:

  V roku 2019 kedy začne debordelizácia mesta?
  Či tradične, ako už je po niekoľko rokov zvykom?

 4. 4
  Jarná únava? says:

  Ohľadom jarného upratovania je v roku 2019 ticho, priam tichúčko.
  Hnilé lístie takmer všade kam oči pozrú, stromy neorezané, v kríkoch neporiadok.
  Ani žiadna štúdia nebola za posledné dva dni zverejnená.
  Čo sa to deje???

 5. 5

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.