reklama

S príchodom jari štartuje upratovanie verejných priestranstiev

Trnavská mestská samospráva v minulých dňoch odštartovala jarné vyhrabávanie a prevzdušňovanie trávnikov, počas ktorého budú odstránené nielen odumreté časti tráv, ale aj nečistoty z trávnatých plôch, živých plotov, krov a záhonov.

Čoskoro už bude ukončené aj pravidelné omladzovacie jarné orezávanie stromov a krov.

Plochy verejnej zelene na jednotlivých sídliskách čistia od papierov a nečistôt nielen na jar, ale aj počas celého roka 4 dni v týždni približne dvadsiati pracovníci vykonávajúci menšie obecné služby.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch, aj v tomto roku podporí Mesto Trnava v rámci aktivít Dňa Zeme občanov, ktorí sa chcú dobrovoľne zapojiť do jarného čistenia verejných priestranstiev v okrajových častiach mesta, oddychových a rekreačných zón či okolia bytových domov.

Mesto Trnava dobrovoľníkom poskytne plastové vrecia na odpad, pracovné pomôcky a zabezpečí aj odvoz vyzbieraného odpadu.
Občania, ktorí chcú z vlastnej iniciatívy zorganizovať a uskutočniť jarné upratovanie, sa môžu so žiadosťou o súčinnosť mesta obrátiť na Ing. Petra Nováka z odboru dopravy a komunálnych služieb mestského úradu, č. tel. 033 32 36 106
,“ informuje mesto v tlačovej správe.

Vzhľadom na skutočnosť, že značnú časť veľkorozmerného odpadu tvoria v jarnom období orezané konáre zo záhrad, spoločnosť .A.S.A. Trnava bude aj v tomto roku vykonávať ich zber a odvoz z lokalít s rodinnými domami a záhradami.

Konáre treba v určenom termíne pripraviť pred nehnuteľnosťami tak, aby bol k nim bezproblémový prístup a aby neznemožňovali používanie chodníkov pre chodcov. Rastlinný odpad bude spracovaný v mestskej výrobni kompostu.

Ulož ako PDF
Napísal 17. marca 2012 19:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “S príchodom jari štartuje upratovanie verejných priestranstiev”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.