reklama

S príchodom jari štartuje upratovanie verejných priestranstiev

Trnavská mestská samospráva v minulých dňoch odštartovala jarné vyhrabávanie a prevzdušňovanie trávnikov, počas ktorého budú odstránené nielen odumreté časti tráv, ale aj nečistoty z trávnatých plôch, živých plotov, krov a záhonov.

Čoskoro už bude ukončené aj pravidelné omladzovacie jarné orezávanie stromov a krov.

Plochy verejnej zelene na jednotlivých sídliskách čistia od papierov a nečistôt nielen na jar, ale aj počas celého roka 4 dni v týždni približne dvadsiati pracovníci vykonávajúci menšie obecné služby.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch, aj v tomto roku podporí Mesto Trnava v rámci aktivít Dňa Zeme občanov, ktorí sa chcú dobrovoľne zapojiť do jarného čistenia verejných priestranstiev v okrajových častiach mesta, oddychových a rekreačných zón či okolia bytových domov.

Mesto Trnava dobrovoľníkom poskytne plastové vrecia na odpad, pracovné pomôcky a zabezpečí aj odvoz vyzbieraného odpadu.
Občania, ktorí chcú z vlastnej iniciatívy zorganizovať a uskutočniť jarné upratovanie, sa môžu so žiadosťou o súčinnosť mesta obrátiť na Ing. Petra Nováka z odboru dopravy a komunálnych služieb mestského úradu, č. tel. 033 32 36 106
,“ informuje mesto v tlačovej správe.

Vzhľadom na skutočnosť, že značnú časť veľkorozmerného odpadu tvoria v jarnom období orezané konáre zo záhrad, spoločnosť .A.S.A. Trnava bude aj v tomto roku vykonávať ich zber a odvoz z lokalít s rodinnými domami a záhradami.

Konáre treba v určenom termíne pripraviť pred nehnuteľnosťami tak, aby bol k nim bezproblémový prístup a aby neznemožňovali používanie chodníkov pre chodcov. Rastlinný odpad bude spracovaný v mestskej výrobni kompostu.

Ulož ako PDF
Napísal 17. marca 2012 19:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “S príchodom jari štartuje upratovanie verejných priestranstiev”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.