reklama

V kine Hviezda uvedú film 22 hláv o obetiach komunistického režimu

Do trnavského kina Hviezda sa dostáva príbeh o 22 nevinných ľuďoch, ktorí v 50. rokoch 20. storočia po vykonštruovaných procesoch boli kruto odsúdení.

Film rozpráva o odvahe a svedomí dvoch príslušníkov vtedajšieho Zboru národnej bezpečnosti – Černovčana Bernarda Jaška a Pavla Kalinaja a ďalších 20 odsúdených.

Trnavský arcibiskup Mons. Róbert Bezák podporil vznik tohto jedinečného diela a prijal pozvanie na premietanie filmu 22 hláv, ktoré sa uskutoční v piatok 13. apríla o 19.30 h.

Po páde komunizmu tento prípad najprv preštudovali historici a potom sa stal aj námetom pre dokumentárny film mladých Ružomberčanov a študentov žurnalistiky Matúša Demka a Jakuba Kršku. Režisérom 39-minútového dokumentárneho filmu 22 hláv je Matúš Demko, doktorand na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Kameru obsluhoval Jakub Krška študujúci taktiež na ružomberskej univerzite žurnalistiku.

Bonusom diela je aj originálna hudba, ktorú pre 22 hláv skomponoval talentovaný nevidiaci študent Ondrej Rosík. Film by nevznikol bez finančnej podpory mnohých dobrodincov, medzi inými aj Trnavskej arcidiecézy, Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku či Nadácie svätého archanjela Michala.

Pozrite si oficiálny trailer k filmu 22 hláv

Ulož ako PDF
Napísal 7. apríla 2012 1:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Kam vyraziť, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.