reklama

Nový dokument Pán rektor prichádza do Trnavy

V 90-ych rokoch pôsobil v Trnave prof. Tadeusz Zasepa, ktorý sa neskôr stal rektorom Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Dvojica mladých tvorcov – režisér Matúš Demko a kameraman Jakub Krška, ktorí už spolupracovali na projektoch ako 22 hláv o hrdinoch boja proti komunizmu či 869 dní o výstavbe univerzitnej knižnice v Ružomberku, sa odvážila na nový film – o osobnosti prof. Tadeusza Zasępu.

Niečo po vyše roku po tom, čo pozemskú púť 18. septembra 2016 opustil teológ, publicista a bývalý rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku, M. Demko a J. Krška prichádzajú s časozberným dokumentárnym filmom Pán rektor.

Film si môžete pozrieť v trnavskom kine Hviezda v pondelok 15. januára 2018 o 18. hodine.

Vstupné je dobrovoľné. Po premietaní nasleduje krátka diskusia s autorom.

“O čom je dokument Pán rektor? Bol sám, aby sme my neboli sami. Z vrcholu zostúpil až na dno svojich síl. Hoci skončil vo funkcii rektora Katolíckej univerzity v Ružomberku (2008-2014), kde zápasil s netransparentnosťou a cynizmom, neprestal slúžiť. Tadeusz Zasepa. Pán rektor. Jeho slabé srdce naposledy dotĺklo v milovanom Ružomberku 18. septembra 2016,” hovorí režisér projektu Matúš Demko.

Pozývame Vás zhliadnuť audiovizuálnu spomienku na človeka, pre ktorého „viera a láska znesú všetko. Idú až do večnosti.”

Vo filme spoznáte členov rodiny Zasępovcov, navštívite nielen jeho rodnú Čenstochovú, ale aj miesta, ktoré mal rád, a ľudí, s ktorými spolupracoval – a spoločne premýšľal.

A vydáte sa na tú najdobrodružnejšiu životnú cestu – cestu lásky i bolesti. Cestu odpustenia.

Teaser:

Ulož ako PDF
Napísal 2. januára 2018 22:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.