reklama

Históriu Trnavy pripomína dobový dokument z roku 2000, prístupný je online. Sprievodcom filmu je historik prof. Jozef Šimončič

Ak máte radi Trnavu a jej históriu, odporúčame vám pozrieť si dobový dokument Trnava – prvé slobodné kráľovské mesto. Film z roku 2000 odvysielali viaceré televízie, vrátane verejnoprávnej RTVS.

Autorom filmu je producent a režisér dokumentárnych filmov najmä zo slovenských regiónov, Trnavčan Peter Chmela.

Toto svoje prvé filmové dielo sprístupnil autor online a bezplatne pre každého prostrednícvom platformy Youtube.


Sprievodcom filmu je historik prof. Jozef Šimončič

Sprievodcom 30-minútového filmu je univerzitný profesor, historik, archivár a veľká osobnosť Trnavy, prof. Jozef Šimončič, ktorý zomrel v novembri 2020 vo veku 92 rokov.

Prostredníctvom rozprávania profesora Šimončiča získa divák prehľad a pripomenie si základné informácie o vzniku a histórii Trnavy, o najväčších pamätihodnostiach či osobnostiach spojených s Trnavou.

Nadčasový film ponúka aj viaceré pohľady na mesto spred viac ako dvoch desaťročí.

Ulož ako PDF
Napísal 16. septembra 2022 8:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Videoarchív. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.