reklama

Autori oceneného filmu Piata loď budú diskutovať v Trnave

Po svetovej premiére filmu na prestížnom filmovom festivale Berlinale prichádza Piata loď do slovenských kín. Predtým si však môžete pozrieť špeciálne zábery z filmu v Mladej Arche.

Filmový klub UCM Watch&Thing pripravil v Mladej Arche v spolupráci s autormi filmu prezentáciu prvých záberov z nakrúcania očakávaného slovenského filmu Piata loď. Samotné zábery budú doplnené o diskusiu s režisérkou a spoluscenáristkou filmu Ivetou Grófovou a so scenáristom filmu Marekom Leščákom. Okrem autorov filmu diskusnú trojicu uzavrie psychologička a konzultantka filmu Zlatica Bartíková.

Návštevníci podujatia sa budú môcť pýtať na rôzne otázky priamo od autorov filmu, na ktoré by v kine odpoveď nedostali. Film získal na 67. Berlinale Krištáľového medveďa za najlepší film zo sekcie Generation Kplus.

Ide o prvý slovenský ocenený film od rozdelenia Československa. Diskusia sa bude konať 6.3. o 16:30 v priestoroch Mladej Archy na Hlavnej 17.

Film rozpráva o nevinnej hre, ktorá navždy zmení životy. Príbeh dvoch detí inšpirovaný skutočnou udalosťou. Malá Jarka má mamu, ktorá nechce byť mamou. Zúfalo hľadá lásku a nachádza ju náhodou, keď za zvláštnych okolností vezme dve batoľatá do opustenej záhradnej chatky. Jej konanie je dojemným a detsky úprimným pokusom napraviť svet dospelých svojou hrou na rodinu, akú by chcela mať.

Ulož ako PDF
Napísal 28. februára 2017 13:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.