reklama

Slovenskí a českí autori sa predstavia v Trnave 

Spoločné stretnutia spisovateľov a básnikov neprinášajú len nové priateľstvá. Odkrývajú aj rozmanité pohľady na život, odlišné spôsoby myslenia, rôznorodé osudy aktérov. Stávajú sa tak obohatením pre všetkých zaiteresovaných.

Potvrdilo sa to aj pri prvom spoločnom stretnutí zástupcov juhočeského klubu Obce spisovateľov so zástupcami trnavskej odbočky Spolku slovenských spisovateľov v Českých Budejoviciach.

Trvalým výsledkom nadviazanej spolupráce sa stal zborník Sedm+Sedem, alebo 7+7, ktorý bol uvedený do života v Knižnici Juraja Fándlyho v lete 2021 za účasti viacerých autorov – Františka Tylšara, Zlaty Matlákovej, Miroslava Danaja.

Rok 2022 priniesol pokračovanie spolupráce zhmotnené do ďalšieho spoločného zborníka poviedok.

Miroslav Danaj, Štefan Kuzma, Zlata Matláková, Peter Mišák, Benjamín Škreko, Pavol Tomašovič a Igor Válek zastupujú slovenskú stranu, z českých autorov to je Ladislav Beran, Stanislava Bumbová, Jana Dohnalová, Hanka Hosnedlová, Jiŕí Hovorka, Nina Roubíková a opäť František Tylšar.

Ani v tomto prípade nejde o tvorivú konfrontáciu dvoch kultúr, ale o ponuku pochopiť rozmanitosť a rôznorodosť, ponuku vnímať a prijímať inakosť a tešiť sa z bohatstva inšpirácií, ktoré prináša život.

Na podujatí sa zároveň predstaví kniha Lucie Štefanovej-Šafrankovej, členky klubu Obce spisovateľov v Českých Budejoviciach.

Podujatie moderuje Pavol Tomašovič, o hudobné vstupy sa postará Ľubomír Konečný, slovenský folkový spevák, textár a pesničkár. 

Ľubica Malá

Ulož ako PDF
Napísal 20. augusta 2022 8:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.