reklama

V záhrade knižnice odprezentujú novú knihu poviedok, viaceré z nich sú úzko späté s Trnavou

Knižnica Juraja Fánldlyho v Trnave pozýva do knižničnej záhrady na prezentáciu dvoch nových kníh – Sedm + sedem – 14 povídek českých a slovenských autorů a Záchranná brzda aneb veselé příběhy železniční.

Idea spoločného poviedkového zborníka 7+7 sa zrodila začiatkom minulého roka pri stretnutí riaditeľa knižnice Pavla Tomašoviča s českými spisovateľmi v Českých Budejoviciach v rámci podujatia Dni slovenskej kultúry.

Napriek problémom so šírením ochorenia Covid 19 zborník v tomto roku uzrel svetlo sveta.


Záhrada knižnice v Trnave

Ilustračné foto: KJF

Obsahuje sedem poviedok českých a sedem slovenských autorov. Z nich je päť úzko zviazaných s Trnavou.

Nájdete tu poviedky od Zlaty Matlákovej, Beňa Škreka, Štefana Kuzmu. Miroslava Danaja, Pavla Tomašoviča, Petra Mišáka a Igora Váleka.

Prezentácia knihy poviedok sa uskutoční v záhrade Knižnice Juraja Fándlyho 12. augusta o 17.00.

Hosťom bude člen Obce spisovateľov František Tylšar, ktorý predstaví aj ďalší zborník Záchranná brzda alebo veselé príbehy zo železnice.

Aj tento zborník so železničnou tématikou je spojený s Trnavou. Popoludnie v záhrade knižnice spríjemnia trnavskí hudobníci Pavol Opatovský a Jozef Laci Pagáč.

Ulož ako PDF
Napísal 10. augusta 2021 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.