reklama

Noc literatúry v Trnave. Diela súčasných autorov budú čítať v záhrade knižnice, kaviarni či na radnici

Noc literatúry sa uskutoční 11. mája 2016 na Slovensku už po ôsmykrát. Cieľom podujatia je zoznámiť čitateľov s dielami európskych autorov. Čítať sa bude na netradičných i tradičných miestach vo viacerých mestách na Slovensku – v Bratislave, Nitre, Modre, Senci, Dolnom Kubíne, Banskej Štiavnici, Trenčíne, Žiline, Košiciach, Banskej Bystrici a v Trnave.

Milovníci súčasnej európskej literatúry sa môžu zapojiť do podujatia v záhrade Knižnice Juraja Fándlyho, v priestoroch Múzea knižnej kultúry, Divadle Jána Palárika, Západnom krídle radnice a v kaviarni Rotunda Spiegelsaal.

Ukážky vyberá České centrum v spolupráci s veľvyslanectvami zapojených krajín. Dielan čítajú známi ľudia – herci, primátori, osobnosti konkrétneho mesta.

Trnava sa do Noci literatúry zapojí po tretí raz. Čítať sa začne o 18. hodine v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave, potom sa skupinka návštevníkov postupne presúva na ďalšie miesta.

noc-lit2016
Plagát

„Každé ďalšie čítanie začína celou hodinou a trvá 15 minút. Podujatie hudobne podporí Beáta Kuracinová Vargová. Učastník sa riadi mapkou miest a zbiera na čítajúcich miestach pečiatky do žrebovateľného lístka. Ten na poslednom mieste odovzdá hosteske a môže byť zaradený do žrebovania o knižné ceny,“ priblížila Benjamína Jakubáčová z Knižnice Juraja Fándlyho.

Účastníci podujatia môžu vyhrať knižné ceny, ktoré venovali Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Mesto Trnava, Západoslovenské múzeum v Trnave a Divadlo Jána Palárika.

Zo všetkých zúčastnených na čítacích miestach na Slovensku bude vyžrebovaný jeden účastník, ktorý získa víkendový pobyt pre dvoch v penzióne v Žítkovej.

Ďalších dvadsať výhercov získa knihu Žítkovské bohyně.

Vstup na podujatie je voľný.

Noc literatúry 2016 – Miesta čítania v Trnave:
18.00 hod.
Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Rázusova 1 (záhrada)
Veronika Šikulová: Medzerový plod
Číta: Bohumil Chmelík

19.00 hod.
Západoslovenské múzeum v Trnave – Múzeum knižnej kultúry
Námestie sv. Mikuláša 10
Dezső Kosztolányi: Sladká vrahyňa
Číta: Mária Jedľovská

20.00 hod.
Divadlo Jána Palárika v Trnave, Trojičné námestie 2
Elena Ferrante: Geniálna priateľka
Číta: Tomáš Mosný

21.00 hod.
Západné krídlo radnice, Hlavná 1
Antoine Laurain: Mitterrandov klobúk
Číta: Pavol Tomašovič

22.00 hod.
Kaviareň-bar Rotunda Spiegelsaal, Kalinčiakova 14
Kateřina Tučková: Žítkovské bohyně
Číta: Jaroslava Vydrová

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2016 13:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.