reklama

Noc literatúry v Trnave. Diela súčasných autorov budú čítať v záhrade knižnice, kaviarni či na radnici

Noc literatúry sa uskutoční 11. mája 2016 na Slovensku už po ôsmykrát. Cieľom podujatia je zoznámiť čitateľov s dielami európskych autorov. Čítať sa bude na netradičných i tradičných miestach vo viacerých mestách na Slovensku – v Bratislave, Nitre, Modre, Senci, Dolnom Kubíne, Banskej Štiavnici, Trenčíne, Žiline, Košiciach, Banskej Bystrici a v Trnave.

Milovníci súčasnej európskej literatúry sa môžu zapojiť do podujatia v záhrade Knižnice Juraja Fándlyho, v priestoroch Múzea knižnej kultúry, Divadle Jána Palárika, Západnom krídle radnice a v kaviarni Rotunda Spiegelsaal.

Ukážky vyberá České centrum v spolupráci s veľvyslanectvami zapojených krajín. Dielan čítajú známi ľudia – herci, primátori, osobnosti konkrétneho mesta.

Trnava sa do Noci literatúry zapojí po tretí raz. Čítať sa začne o 18. hodine v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave, potom sa skupinka návštevníkov postupne presúva na ďalšie miesta.

noc-lit2016
Plagát

„Každé ďalšie čítanie začína celou hodinou a trvá 15 minút. Podujatie hudobne podporí Beáta Kuracinová Vargová. Učastník sa riadi mapkou miest a zbiera na čítajúcich miestach pečiatky do žrebovateľného lístka. Ten na poslednom mieste odovzdá hosteske a môže byť zaradený do žrebovania o knižné ceny,“ priblížila Benjamína Jakubáčová z Knižnice Juraja Fándlyho.

Účastníci podujatia môžu vyhrať knižné ceny, ktoré venovali Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Mesto Trnava, Západoslovenské múzeum v Trnave a Divadlo Jána Palárika.

Zo všetkých zúčastnených na čítacích miestach na Slovensku bude vyžrebovaný jeden účastník, ktorý získa víkendový pobyt pre dvoch v penzióne v Žítkovej.

Ďalších dvadsať výhercov získa knihu Žítkovské bohyně.

Vstup na podujatie je voľný.

Noc literatúry 2016 – Miesta čítania v Trnave:
18.00 hod.
Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, Rázusova 1 (záhrada)
Veronika Šikulová: Medzerový plod
Číta: Bohumil Chmelík

19.00 hod.
Západoslovenské múzeum v Trnave – Múzeum knižnej kultúry
Námestie sv. Mikuláša 10
Dezső Kosztolányi: Sladká vrahyňa
Číta: Mária Jedľovská

20.00 hod.
Divadlo Jána Palárika v Trnave, Trojičné námestie 2
Elena Ferrante: Geniálna priateľka
Číta: Tomáš Mosný

21.00 hod.
Západné krídlo radnice, Hlavná 1
Antoine Laurain: Mitterrandov klobúk
Číta: Pavol Tomašovič

22.00 hod.
Kaviareň-bar Rotunda Spiegelsaal, Kalinčiakova 14
Kateřina Tučková: Žítkovské bohyně
Číta: Jaroslava Vydrová

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2016 13:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.