reklama

Noc literatúry – súčasťou netradičného čítania na neobvyklých miestach bude aj Trnava

Už po siedmy raz sa uskutoční na Slovensku Noc literatúry. Na tradičných aj v menej obvyklých priestoroch budú čitateľov zoznamovať s dielami európskych alebo slovenských autorov zaujímavé osobnosti z jednotlivých regiónov. Trnava sa zapojí do podujatia druhýkrát.

V rámci Slovenska bude Noc literatúry okrem Trnavy aj v Bratislave, Senci, Trenčíne, Žiline, Banskej Štiavnici, Košiciach, Modre, Bardejove, Nitre a v Dolnom Kubíne.

Ukážky vyberá České centrum v spolupráci s veľvyslanectvami zapojených krajín. Čítajú známi ľudia – herci, primátori a osobnosti z konkrétneho mesta.

Hlavným koordinátorom podujatia v Trnave je Knižnica Juraja Fándlyho.

kniznica-zahr
Záhrada knižnice

Ilustračné foto: KJF Trnava

Diela slovenských aj zahraničných autorov prečítajú profesor Bohumil Chmelík, historik Pavel Dvořák, herec Tomáš Mosný, publicista a šéf kancelárie primátora Pavol Tomašovič a evajelický kňaz Rastislav Hargaš.

Ukážky z diel piatich autorov si návštevníci vypočujú v stredu 13. mája od 18. do 22. hodiny postupne v záhrade Knižnice Juraja Fándlyho, v Západoslovenskom múzeu, Divadle Jána Palárika, Záapadnom krídle radnice a napokon v priestoroch Rotundy Spiegelsaal na Kalinčiakovej ulici, kde sa uskutoční aj záverečná afterparty s hudobným sprievodom Beáty Kuracinovej Vargovej.

Návštevníci podujatia budú v prípade záujmu zaradení do žrebovania o knižné ceny.

NOC LITERATÚRY 2015 V TRNAVE – streda 13. mája

18.00
Pavel Vilikovský: Prvá a posledná láska
Číta: Bohumil Chmelík
Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave
Rázusova 1 (záhrada)

19.00
Robert Menasse: Blažené časy, krehký svet
Číta: Pavel Dvořák
Západoslovenské múzeum v Trnave – Múzeum knižnej kultúry
Námestie sv. Mikuláša 10

20.00
Gábor Kálmán: Nova
Číta: Tomáš Mosný
Divadlo Jána Palárika
Trojičné námestie 2

21.00
Jon Ronson: ONI, na potulkách s extremistami
Číta: Pavol Tomašovič
Západné krídlo radnice
Hlavná 1

22.00
Andrei Makine: Kniha krátkych lások, čo trvajú večne
Číta: Rastislav Hargaš
Kaviareň-bar Rotunda Spiegelsaal
Kalinčiakova 14

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2015 12:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.