reklama

Noc literatúry 2013: čítať sa bude na piatich miestach v centre mesta

Príbehy. Denne ich prežívame. Alebo míňame. Mesto. Denne ním prechádzame, a napriek tomu ho míňame. Noc literatúry. Stretnutie s príbehmi a mestom tak, ako ho nepoznáme.

Ďalší ročník literárneho happeningu opäť predstaví výber zo súčasnej európskej literárnej scény a poodhalí kúzlo veľkých aj malých literatúr v podaní známych osobností, ktoré vám predstavia ukážky z nových prekladov diel európskych autorov na atraktívnych miestach.

Na Slovensku sa uskutoční už 7. ročník Noci literatúry. Hlavným usporiadateľom je České centrum a združenie zahraničných kultúrnych inštitútov EUNIC. Druhú májovú stredu – čiže 15. mája 2013 o 18.00 hod. – Noc literatúry vypukne v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Žiline, Košiciach a niekoľkých menších mestách na východe Slovenska.

Noc literatúry v tomto termíne prebieha v metropolách celej Európy a jej hlavným zámerom je zoznámiť čitateľov s dielami mladých európskych autorov na netradičných s literatúrou bežne nespájaných miestach.

V tomto roku sa pripája k putovaniu za európskou literatúrou aj mesto Trnava, informovala Benjamína Jakubáčová z Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave, ktorá je hlavným koordinátorom podujatia.

Čítať sa bude na piatich miestach v centre mesta.

Po prečítaní úryvku v trvaní cca 15 minút sa skupinka milovníkov literatúry presunie na ďalšie miesto podľa mapky, ktorú dostane každý účastník. Účastníci zbierajú pečiatky z každého miesta a v závere majú šancu vyhrať zaujímavé knižné ceny. Žrebovať sa bude na poslednom mieste – v Malej synagóge MAX Gallery. Ceny venovali Slovart a Spolok sv. Vojtecha.

PROGRAM NOCI LITERATÚRY 2013 V TRNAVE:

18.00 hod. Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave – záhrada, Rázusova 1
Monika Maronová: Posledné morény
Číta: Katka Feldeková

19.00 hod. Západné krídlo radnice, Hlavná 1
Irène Nemirovsky: Francúzska suita
Číta: Bohumil Chmelík

20.00 hod. Spolok sv. Vojtecha, Radlinského 5
Szilárd Rubin: Hra o život
Číta: Pavol Tomašovič

21.00 hod. Galéria Jána Koniarka v Trnave, Zelený kríček 3
Zadie Smith: NW
Číta: Pero Le Kvet (Peter Volek)

22.00 hod. Malá synagóga – MAX GALLERY, Haulíkova 3
Hubert Klimko-Dobrzaniecki: Uspávanka pre obesenca
Číta: Benjamín Škreko

VSTUP VOĽNÝ

Viac informácií na www.czc.sk a na stránkach partnerov podujatia.

Plagát:
noc-literatury

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2013 0:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.