reklama

Poslancom sa zdajú niektoré výdavky mesta počas jarmoku prehnané

Napriek tomu, že mesto zarobilo počas štyroch jarmočných dní v septembri 2011 takmer 34-tisíc eur, niektorí poslanci si myslia, že hospodársky výsledok Tradičného trnavského jarmoku (TTJ) by mohol byť pre mesto ešte priaznivejší.

Príjmy vlaňajšieho jarmoku sa vyšplhali na 155-tisíc eur, výdavky dosiahli 122-tisíc eur.

Mesto zaplatilo najviac za kultúrny program – bezmála 37-tisíc eur, 12-tisíc za ozvučenie a osvetlenie, rovnakú sumu vynaložilo montáž elektrických rozvodov. Výdavkovú časť rozpočtu akcie zaťažila sumou 34-tisíc eur výzdoba, doprava, materiálovo-technické zabezpečenie, montáž a demontáž stánkov.

Práve posledná spomínaná položka sa nepáčila poslancovi za SMER – SD Augustínovi Hambálkovi. Počas utorňajšieho rokovania mestského zastupiteľstva v bode Organizačné zabezpečenie TTJ 2012 poukázal: „Tie ceny sa mi zdajú prehnane vysoké. Nie je možné, aby sme za napríklad rozloženie jednej lavičky zaplatili 1,30 eura.“

ILUSTRAČNÉ FOTO

Až 99% príjmov do pokladne mesta v celkovej výške 154-tisíc eur zabezpečil prenájom predajných miest. Z mýtnych príspevkov získal rozpočet 500 eur.

Nezávislému poslancovi Matejovi Lančaričovi sa nepáčia veľké výdavky za kultúrny program a ozvučenie. „Ako organizátor kultúrnych akcií viem, že ozvučenie aj honoráre umelcom sa dajú vyriešiť za podstatne nižšie sumy, než aké vyplácalo mesto v minulom roku,“ skonštatoval vo svojom vystúpení pred poslaneckým zborom.

Viceprimátor Bystrík Stanko mu navrhol, aby sa stal členom organizačného štábu TTJ. Lančarič tento návrh prijal.

Headlinermi vlaňajšieho jarmoku boli Jana Kirschner, Laco Lučenič, Gladiator, Hudba z Marsu, Mango Salseros, Funkiez či Jožka Černý. Kultúrny program obohatilo aj atraktívne podujatie Stredovek pod hradbami, nočné dobíjanie hradieb či šermiarske súboje.

Predbežný rozpočet tohtoročného jarmoku, ktorý sa uskutoční od 6. do 9. septembra 2012, počíta s príjmami vo výške 154-tisíc eur a výdavkami v hodnote 104-tisíc.

Mesto plánuje ušetriť 16-tisíc eur na kultúrnom programe, 4-tisíc na ozvučení a osvetlení, najmenej o 3700 eur menej plánuje vynaložiť na montáž elektrických rozvodov.

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2012 22:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslancom sa zdajú niektoré výdavky mesta počas jarmoku prehnané”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.