reklama

O terasách môže pre rozkopané centrum dočasne rozhodovať aj primátor

Trnavské mestské zastupiteľstvo udelilo primátorovi a viceprimátorovi mesta kompetencie, na základe ktorých môžu udeľovať súhlas na zriaďovanie letných terás.

Súčasná právna úprava dáva kompetenciu udeliť súhlas na prenájom pozemku za účelom zriadenia a prevádzkovania exteriérového sedenia mestskej rade. Tá zasadá v priemere raz za mesiac.

Pre stavebné práce na pešej zóne je však potrebné pristupovať k rozhodnutiam o žiadostiach operatívnejšie, čo by pri aktuálne platnej úprave nebolo možné.

Pre rozkopávky vodovodu na pešej zóne a postup stavebných prác bude tohtoročné leto špecifické. Mestská rada nie je natoľko pružná, aby mohla rozhodovať o žiadostiach dostatočne rýchlo a podľa potreby. Chceme trnavským podnikateľom vychádzať v ústrety, preto vzniklo rozhodnutie o dočasných kompetenciách pre primátora a viceprimátora,” vysvetlil prvý muž trnavskej radnice Vladimír Butko.

 Spoločnosť TAVOS začala pred niekoľkými dňami s rekonštrukciou vodovodu na Hlavnej ulici. Práce potrvajú podľa odhadov investora pravdepodobne až do augusta.

 V priebehu posledného štvrťroka mesto plánuje začať aj s dlhoočakávanou rekonštrukciou samotnej pešej zóny.

Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2012 7:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “O terasách môže pre rozkopané centrum dočasne rozhodovať aj primátor”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.