reklama

O terasách môže pre rozkopané centrum dočasne rozhodovať aj primátor

Trnavské mestské zastupiteľstvo udelilo primátorovi a viceprimátorovi mesta kompetencie, na základe ktorých môžu udeľovať súhlas na zriaďovanie letných terás.

Súčasná právna úprava dáva kompetenciu udeliť súhlas na prenájom pozemku za účelom zriadenia a prevádzkovania exteriérového sedenia mestskej rade. Tá zasadá v priemere raz za mesiac.

Pre stavebné práce na pešej zóne je však potrebné pristupovať k rozhodnutiam o žiadostiach operatívnejšie, čo by pri aktuálne platnej úprave nebolo možné.

Pre rozkopávky vodovodu na pešej zóne a postup stavebných prác bude tohtoročné leto špecifické. Mestská rada nie je natoľko pružná, aby mohla rozhodovať o žiadostiach dostatočne rýchlo a podľa potreby. Chceme trnavským podnikateľom vychádzať v ústrety, preto vzniklo rozhodnutie o dočasných kompetenciách pre primátora a viceprimátora,” vysvetlil prvý muž trnavskej radnice Vladimír Butko.

 Spoločnosť TAVOS začala pred niekoľkými dňami s rekonštrukciou vodovodu na Hlavnej ulici. Práce potrvajú podľa odhadov investora pravdepodobne až do augusta.

 V priebehu posledného štvrťroka mesto plánuje začať aj s dlhoočakávanou rekonštrukciou samotnej pešej zóny.

Ulož ako PDF
Napísal 19. apríla 2012 7:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “O terasách môže pre rozkopané centrum dočasne rozhodovať aj primátor”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.