reklama

Verejný protest na nádvorí radnice primátor zamietol. Mesto odporúča pešiu zónu alebo námestie

Aktivistka Andrea Pallang zvolala na 25. júna verejné zhromaždenie na protest proti plánovanej ceste do budúcej IBV Kamenný mlyn, ktorá zrejme povedie cez lesopark vedúci do rekreačnej zóny.

Za miesto protestného zhromaždenia si aktivisti zvolili nádvorie trnavskej radnice. Konať sa má v čase zasadnutia poslancov mestského zastupiteľstva.

Mesto aktivistku upozornilo, že okrem oznámenia o konaní zhromaždenia si musí zabezpečiť aj súhlas vlastníka pozemku, keďže nádvorie je považované z hľadiska zákona za súkromný pozemok a pešia zóna, kde už vlani Trnavčania protestovali proti devastácii Kamenného mlyna, je verejným priestranstvom.

Vo štvrtok 6. júna poslal primátor Trnavy Vladimír Butko na žiadosť Pallang nesúhlasné stanovisko.

Súhlas za vlastníka na uskutočnenie verejného zhromaždenia na nádvorí radnice Vám neudeľujem z dôvodu zabezpečenia nerušeného priebehu rokovania mestského zastupiteľstva. Oznamujem Vám, že verejné zhromaždenie môžete uskutočniť na verejne prístupných miestach,“ odpísal trnavský primátor a pripomenul, že „zároveň týmto nesúhlasným stanoviskom nie je vylúčená účasť verejnosti na zasadnutí mestského zastupiteľstva, ktoré je verejné„.

protest-kamenac-3
Proti devastácii Kamenáča protestovali Trnavčania vlani v septembri

Andrea Pallang sa proti rozhodnutiu bráni a tvrdí, že mesto Trnava porušilo zákon o zhromažďovaní.

Vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič pripomenul, že hlavným dôvodom rozhodnutia bola snaha o zabezpečenie nerušeného priebehu rokovania mestského zastupiteľstva, čo vyplýva z ústavy.

Aktivisti vyzývali ľudí, aby si na protest priniesli rapkáče či píšťalky.

Problémom je aj uzavretý a obmedzený priestor nádvoria, ktorý slúži v čase rokovania zastupiteľstva aj ako parkovisko pre poslancov a návštevy.

V žiadnom prípade sa nebránime tomu, aby obyvatelia mesta vyjadrili svoj názor. Vítame kultivovanú diskusiu a sme radi, že Trnavčania prejavujú záujem o veci verejné. Vznikajú tak nové vízie aj myšlienky. Dlhé roky sa v Trnave občania prejavovali len v otázkach parkovísk či dopravy a je pozitívne, že sa ľudia čoraz viac začínajú zaujímať o prírodu a svoje okolie,“ zdôraznil Tomašovič.

Ako pripomenul, aktivisti môžu vyjadriť svoj názor na verejných priestranstvách – pred radnicou na pešej zóne alebo Trojičnom námestí – a mesto im v tom nebude brániť.

Andrea Pallang podľa vlastných slov zrejme zvolá verejné zhromaždenie pred budovu radnice.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2013 6:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Verejný protest na nádvorí radnice primátor zamietol. Mesto odporúča pešiu zónu alebo námestie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.