reklama

Večer u Schneiderovcov s príjemnou hudbou na nádvorí radnice

Kvalitné hudobné zážitky v spojení s príjemným prostredím a prepojením na Trnavu, to by malo priniesť nové podujatie Večer u Schneiderovcov, ktoré v nedeľu 12. júna 2016 o 18.30 hod. na nádvorí radnice organizuje Mesto Trnava.

Mikuláš Schneider-Trnavský bol jednou z najväčších postáv slovenskej hudby dvadsiateho storočia. Takmer celý život a dielo Mikuláša Schneidera-Trnavského (1881 – 1958) sa viažu k rodnej Trnave. Podujatie pod jeho menom chce upriamovať pozornosť na nové hudobné osobnosti Trnavy.

zapadne-kridlo-radnica
Nádvorie trnavskej radnice

Počas nedeľného popoludnia sa predstaví uznávaná kapela Talent Transport tvorená triom muzikantov z rôznych kútov Slovenska. Kapela hrá autorské skladby klavíristu Vladislava „Slnka“ Šarišského, ktorý sa stal laureátom prestížnej Medzinárodnej súťaže Sergeja Prokofieva v Petrohrade a je aj držiteľom Ceny Tatrabanky za divadelnú hudbu.

Spolu s Mariánom Slávkom (bicie, vokály) a Trnavčanom Filipom Hittrichom (basová gitara) vystúpi aj ich špeciálny hosť Jakub Ursíny. Syn legendárneho Deža Ursínyho predstaví piesne z muzikálu Peter a Lucia s pôvodnou hudbou svojho otca s textami Jána Štrassera.

Schneiderovci

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2016 7:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.