reklama

Na nádvorí radnice bude 2. ročník Trnavského včelárskeho festivalu

Prvý septembrový víkend sa v Trnave uskutoční 2. ročník včelárskeho festivalu. Počas troch dní nebude chýbať včelársky trh s výrobkami z medu a medoviny, ako aj prednášky pre začínajúcich včelárov a workshopy pre deti.

Ak si na zimnú sezónu radi chystáte zásoby dobrého medu do čaju alebo koláčov a chceli by ste si ho kúpiť priamo od včelárov, tak potom navštívte Trnavský včelársky festival od 3. do 5. septembra 2021 v Trnave. Okrem medu na ňom budete môcť ochutnať aj najlepšie slovenské medoviny či medové pivo.

„Cieľom festivalu je ľuďom priblížiť prácu miestnych včelárov a rozšíriť povedomie o ich práci. Zároveň sa v rámci neho koná aj odborná konferencia s názvom „Spoločne za krajinu“ o budúcnosti včelárstva, poľnohospodárstva a krajinotvorby,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

FOTO: Trnavský včelársky festival / Mesto Trnava

Tohtoročný program, ktorý pripravilo občianske združenie ZO SZV Trnava a Mesto Trnava, otvorí v piatok o 9.00 hod. včelársky trh, kde si budete môcť zakúpiť med, včelie produkty, literatúru i rôzne pomôcky od včelárov z celého Slovenska. Taktiež nebudú chýbať odborné prednášky o nových technikách, postupoch a apiterapii. „Včely sú pre nás a aj pre prírodu nenahraditeľné a okrem iného sú aj indikátormi zmien v prostredí. Hovoria nám, v akom stave je náš svet,“ vysvetľujú organizátori festivalu.

Pre najmenších návštevníkov budú pripravené workshopy, na ktorých si budú môcť vyrobiť vlastnú sviečku alebo voskovaný obal alebo si pozrieť proces, ako sa vyrába úľ.

Súčasťou tohtoročného podujatia bude aj vyhlásenie víťazov medzinárodnej fotografickej súťaže Bee Press Photo. Výstavu víťazných fotografií si budete môcť pozrieť počas celého víkendu v západnom krídle trnavskej radnice.

Zároveň sa festival bude niesť v znamení poďakovania za celoživotnú prácu jubilujúcemu dokumentaristovi, spisovateľovi a zanietenému včelárovi Michalovi Mačičkovi. Ten osobne predstaví svoje dokumenty a odborné filmy, ktoré si budete môcť pozrieť v piatok 3. septembra od 14.00 do 19.00 hod. v Kine Hviezda.

Počas prvého septembrového víkendu budú prístupné aj priestory najslávnejších medovinárstiev z trnavského regiónu – Apimed v Dolnej Krupej a Včelovina v Smoleniciach. Pri ich návšteve môžete zažiť prehliadku priestorov a degustáciu ich najlepších medovín.

Trnavský včelársky festival je oslavou včiel a včelárskeho remesla. Organizátormi sú občianske združenie ZO SZV Trnava a mesto Trnava. Prvý ročník sa uskutočnil v roku 2020.

FOTO: Trnavský včelársky festival / Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2021 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.