reklama

Pavol Tomašovič vydáva knihu Mosty ponad čas. Predstavia ju na nádvorí radnice

Klub priateľov Trnavy Vás pozýva na literárno-hudobný večer nadväzujúci na voľný cyklus podujatí v západnom krídle radnice pod názvom Včera, dnes a …, v ktorom sa organizátori zamýšľajú nad spojnicami minulosti a prítomnosti našej spoločnosti s budúcnosťou.

Štefan Kuzma predstaví pri tejto príležitosti najnovšiu knihu Pavla Tomašoviča pod názvom MOSTY PONAD ČAS.

Rozhovor s autorom knihy bude hudobne sprevádzať Jana Andevska.

Pavol Tomašovič: Mosty ponad čas – Kniha prináša nielen podnetné čítanie, ale vytvára aj pomyselný oblúk, ktorý autor naznačuje prostredníctvom troch literárnych pozorovateľov sveta – Roberta Musila, Franza Kafku a Milana Kunderu.

Výnimočných jedincov, ktorých texty ho viedli, ako autor sám uvádza, rozpadajúcim sa jednotným svetom na prelome storočí, osamelosťou človeka v modernej dobe a dodnes aktuálnou diagnózou stavu spoločnosti. Ide o myšlienkové premostenie, ktoré pomáha odkrývať dôvody dnešnej krízy i celkovej spoločenskej situácie.

Štefan Kuzma: „Kniha Mosty ponad čas je útla, ale obsahom nesmierne bohatá: filozofiou skúsenosti, súvislosťami poznania, presahmi kultúry, umenia, literatúry….“

Podujatie sa uskutoční v stredu 25. mája 2016 o 18. hodine na nádvorí radnice, v prípade nepriaznivého počasia v západnom krídle.

vcera-dnes-PT

Ulož ako PDF
Napísal 24. mája 2016 7:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.