reklama

Nafotil mosty ponad Trnávku, fotografie ukáže verejnosti na schodisku

O tom, že aj malé mosty stojace nad malým potokom Trnávka môžu byť zaujímavým a inšpirujúcim námetom pre fotografa, sa môžete presvedčiť v sobotu 21. novembra na netradičnej vernisáži fotografií Trnavčana Petra Lančariča.

Fotografická výstava „Trnavské mosty“ Petra Lančariča zobrazuje mosty stojace nad Trnávkou.

Ako uvádza sám autor, každá fotografia bola snímaná približne z rovnakého uhla a vzdialenosti.

„Zámerom týchto fotografií je rozšírenie vizuálneho vnímania obyvateľa malého mesta tak, že poukazujú na zdanlivo nezaujímavé objekty mestskej architektúry. Zároveň sa tieto zabudnuté stavby ležiace v anonymite dostávajú do povedomia obyvateľov a zaujímajú čestné miesto v kolorite stavieb mesta Trnava,“ priblížil Lančarič.

mosty1

mosty2

mosty3

Foto: Peter Lančarič

S fotografiami sa môže zoznámiť aj verejnosť, inštalované budú na netradičnom mieste. Vystavených bude 15 originálnych záberov.

Pre svoju prezentáciu si Lančarič vybral otvorené schodisko na Starohájskej ulici pri Poliklinike na Družbe. Na vernisáži predstavia fotografie veľkého rozmeru, kde najväčšia bude mať veľkosť 6 x 4 metre a najmenšia 1,5 x 0,5 metra.

Fotky plánuje autor ponechať vystavené na schodisku do konca januára, ak nebudú dovtedy príliš poškodené.

„Most ako symbol spojenia – komunikácie je humanistickým odkazom pre malé mesto plné predsudkov. Prívlastok „trnavský“ v názve je použitý zámerne ako súčasť programu komunitného centra Kubik nápadov s myšlienkou rozvoja pozitívneho vzťahu k rodnému mestu,“ dodáva autor projektu Peter Lančarič.

Projekt „Trnavské mosty“ Petra Lančariča je prvou výstavou neziskovej organizácie Bronco n.o. v takomto rozsahu. Výstavu produkčne pripravil Matúš Hlinčík, kurátorom je Peter Molari, autorkou vizuálu je dizajnérka Petra Debnárova.

„Hoci môže ísť o na prvý pohľad banálny námet, bolo by veľmi zjednodušujúce považovať sériu trnavských mostov za počin akéhosi fotodokumentárneho cestopisu v mikroskopickom meradle. Takáto rovina interpretácie je totiž iba jednou z mnohých, ktoré sa môžu na prvý pohľad ponúkať,“ komentoval kurátor výstavy Peter Molari.

Mladý trnavský fotograf usporiadal už niekoľko výstav. Naposledy sa zviditeľnil v auguste tohto roka netradičnou vernisážou na toaletách novootvoreného obchodného centra City Arena.

Vernisáž výstavy fotografií Petra Lančariča sa uskutoční 21.11.2015 v Trnave o 14:00, v priestoroch otvoreného schodiska na Poliklinike Družba.

Vernisáž bude v tomto priestore schodiska pri poliklinike
mosty-priestor

mosty-plag

Ulož ako PDF
Napísal 12. novembra 2015 8:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nafotil mosty ponad Trnávku, fotografie ukáže verejnosti na schodisku”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.