reklama

Knižné tipy na dlhé večery ponúkne riaditeľ knižnice Pavol Tomašovič

Obmedzenia, sychravé dni aj snaha o rozptýlenie počas náročného obdobia nútia ľudí viac čítať. O svojich obľúbených knihách, o práci aj o tvorbe v online diskusii porozpráva riaditeľ Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave.

Hovorcovským talentom sprevádzal troch primátorov Trnavy. Na písanie a na knihy však ani vtedy nezanevrel. Hosť októbrového literárneho večera debutoval románom Nič v krajine nikoho (2007), za ktorý získal ocenenie Debut roka v Knižnej revue. Vydal aj zbierky poviedok Bezčasie (2010), Presahy (2013) a literárne eseje Mosty ponad čas (2016). Okrem toho má publikovaných viac ako 200 autorských či odborných príspevkov (Domino fórum, Fórum, Listy, Slovenské pohľady, Literárny týždenník, Sme a ďalšie).

Ku knihám sa napokon veľkou okľukou vrátil. Od augusta minulého roka je riaditeľom Knižnice Juraja Fándlyho. „Ľudia dnes nie sú v situácii, že by nemali dostatok informácií, ale problém je vybrať si z množstva tie, čo sú dôležité a hodnotné. Začína tak narastať význam pamäťových inštitúcií, ktoré uchovávajú v čase to, čo obstálo. A práve knižnica je jednou z takýchto inštitúcií,“ hovorí o ďalšej profesnej výzve vo svojom živote Tomašovič.

Čo ho zaujalo naposledy, ktoré knihy chytil do ruky počas prvej vlny koronavírusu a akú publikáciu odporúča na obdobie lockdownu? V diskusii s Perom Le Kvetom porozpráva Pavol Tomašovič. A možno aj čo-to naznačí o pripravovaných zmenách v knižnici.

Na Literárny večer nemusíte nikam chodiť. Vy sa len pohodlne usadíte a pripojíte k internetu.

Diskusiu až k vám domov z Malého Berlína prinesie online prenos, stačí sledovať facebook stránku Malého Berlína.

Vstupenku si kupovať nemusíte, radšej investujte do dobrej literatúry. Vidíme sa 27. októbra o 19:00 hod.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2020 0:35. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.