reklama

Stredovek pod hradbami bude súčasťou jarmoku aj v tomto roku

Zákulisné informácie, naznačujúce, že obľúbené podujatie Stredovek pod hradbami, ktoré bolo v ostatných dvoch rokoch súčasťou sprievodného programu Tradičného trnavského jarmoku sa v tomto roku neuskutoční, dnes definitívne odmietol vedúci kancelárie primátora mesta Pavol Tomašovič.

Podujatie Stredovek pod hradbami sa v rámci jarmoku uskutoční aj v roku 2012. Uvedomujeme si, že Tradičný trnavský jarmok sprostredkováva návštevníkom aj jedinečnú príležitosť zoznámiť sa s prácou remeselníkov, domácich majstrov a ľudových umelcov. Od roku 2010 ponúkame ako ďalšiu zaujímavú atrakciu sprievodné podujatie Stredovek pod hradbami, ktoré je rovnako veľmi obľúbené a originálne. Z toho dôvodu padlo rozhodnutie o jeho zachovaní aj napriek tomu, že mesto sa snaží obmedziť niektoré náklady spojené s organizovaním jarmoku,“ vyhlásil pre portál trnava-live.sk P. Tomašovič.

Návrh na vynechanie trojdňového podujatia v Bernolákovom sade bol podľa jeho slov len v rovine úvah. Jedna z navrhovaných alternatív počítala s organizovaním Stredoveku pod hradbami každý druhý rok. Podujatie pre mesto zabezpečuje Kompánia trnavských žoldnierov.

V reakcii na neoficiálne informácie, ktoré prenikli na verejnosť, usporiadala Kompánia na vlastnom webe anketu. Na otázku „Chcete aby bol Stredovek pod hradbami aj v tomto roku kultúrneho programu TTJ 2012?“ odpovedlo kladne takmer 270 ľudí. Naopak, traja respondenti ankety považujú toto podujatie za „zbytočne vyhodené peniaze“.

Absolútnu podporu historickému podujatiu pod mestskými hradbami vyjadrovali návštevníci stránky v diskusii.

Jednoznačne podporujeme takúto akciu, pre nás je jarmok pod hradbami a nie medzi čínskym tovarom. Bude to veľká škoda, ak sa nenájdu peniaze na takúto dobrú vec,“ píše Vladimíra.
Úprimne povedané, išla som na jarmok len a len kvôli tomuto programu. Ak sa zruší tak sa na TTJ 2012 ani neoplati chodiť…úprimne PROSÍM aby bol tento program zachovaný. ĎAKUJEM,“ vyjadrila sa Veronika.
Je to jediná naozaj kultúrna vložka na TTJ. Keď pozývam cezpoľných, toto je to, čo ich nakoniec priláka. Nemám viac čo dodať,“ napísal čitateľ Dade.

V podobnom duchu sa vyjadruje množstvo ďalších priaznivcov podujatia. Nadšenci z trnavskej kompánie prezentujú pod hradbami v rámci unikátneho podujatia rytierske súboje či lukostrelecké súboje a približujú návštevníkom život v osadách spred niekoľkých storočí.

Mesto vlani na Stredovek pod hradbami vynaložilo približne deväťtisíc eur. Podujatie bolo v porovnaní s premiérovým ročníkom obohatené o atraktívne nočné dobíjanie hradieb.

Peniaze sú plne využité na pokrytie všetkých nákladov, nikto z nich nemá žiaden zisk,“ zdôrazňuje Bystrík Holeček z Kompánie trnavských žoldnierov.

Konkretizuje, že z dotácia mesta stačí na zaplatenie ôsmich šermiarskych, dvoch tanečných a lukostreleckej skupiny, ale aj ôsmich historických táborov, žonglérskej, ohňovej a UV show, historickej hudby, moderátora a duše podujatia. Peniaze sú využité na pyrotechnické efekty, strážnu službu, ktorá stráži v noci a počas príprav park, ozvučenie a nasvietenie, katering účinkujúcich, materiál na stavbu všetkých konštrukcií a atrakcií, drobný materiál a výdavky ako sú tlač tabuliek či identifikačné náramky účinkujúcich.

Celý organizačný tím predstavuje približne 30 ľudí. Všetci pracujú bez nároku na akýkoľvek honorár,“ pripomenul B. Holeček.

Ulož ako PDF
Napísal 25. apríla 2012 15:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Stredovek pod hradbami bude súčasťou jarmoku aj v tomto roku”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.