reklama

Šanca pre mladých architektov: navrhnite interiéry v budove Leonardo

Pomôcť finišujúcim študentom a absolventom architektonických odborov zviditeľniť sa, získať finančnú odmenu a prípadne aj zákazku je ambíciou súťaže LEONARDO IN/TERIÉR.

Jeden zo sektorov, ktorý hospodárska kríza zasiahla najviac, je totiž stavebníctvo. Najmä pre mladých architektov na Slovensku je preto omnoho náročnejšie ako pred niekoľkými rokmi získať prácu alebo zákazky.

Do 8. júna tak môžu súťažiaci navrhnúť interiér jedného z bytov v modernej polyfunkčnej budove Leonardo v Trnave. Súťaž vyhlasuje developer projektu, spoločnosť Apartment Trnava IN, v spolupráci s realitnou kanceláriou Neoreal. Renomovaní porotcovia odmenia najlepší návrh sumou 500 eur.

Nie je to však zďaleka všetko. Najlepšie návrhy budú uverejnené v booklete developera a na webovej stránke www.leonardoin.sk.

Foto: Miro Nôta

Súťažiaci tak dostanú môžnosť ponúknuť touto cestou svoje riešenia potenciálnym záujemcom o kúpu bytu, pričom si s nimi v prípade záujmu sami dohodnú cenu za realizáciu svojho návrhu,“ povedal člen poroty, realitný maklér Michal Žitník zo spoločnosti Neoreal.

Pre študentov a absolventov je to podľa jeho kolegu a tiež porotcu Andreja Matysa skvelá príležitosť dať o sebe vedieť, získať kontakty a prípadne aj možnosť samotnej realizácie. Všetky potrebné informácie o súťaži a jej podmienky nájdete na stránke www.leonardoin.sk/sutaz.

Keď moderné komunikuje s históriou

Polyfunkčná budova Leonardo je špičkovým dielom skúsených architektov Andrey Klimkovej a Pavla Kollára vytvoreným na úrovni moderných európskych štandardov. V slovenskom kontexte patrí Leonardo medzi ojedinelé projekty. Obaja autori sú tiež členmi poroty.

Hoci je projekt Leonardo situovaný v historickom centre v mestskej pamiatkovej rezervácii, nechceli sme navrhnúť historizujúcu ponášku, ale vytvoriť budovu, ktorá rešpektuje hodnoty pamiatkovo cenných budov, no prostredníctvom výrazových prostriedkov, ktoré sú jednoznačne architektonicky súčasné. Aby bolo jasné, že ide o stavbu z tohto storočia,“ povedala Andrea Klimková.
Viacero progresívnych a kultúrnych európskych miest podporuje vznik súčasnej modernej architektúry, ktorá do historických štruktúr prinesie nové, svieže impulzy. Stačí spomenúť Graz, Viedeň, Berlín, Kolín, Drážďany a mnohé ďalšie.“

Mediálne spolupráce

Súťaž podporujú aj médiá. Jedným z nich je nový dvojmesačník TRENDY BÝVANIE, mapujúci moderné trendy v architektúre, stavebníctve a bývaní. Ide o mix populárnych a odborných článkov s dôrazom na špičkový vizuál a grafiku.

Prvé číslo sa do stánkov dostane koncom apríla. Trendy bývanie bude podľa šéfredaktora Jána Hanušku cielene poskytovať priestor aj mladým začínajúcim architektom a študentom architektúry. „Zaujímavý nápad propagácie projektu, možnosť realizácie mladých tvorcov, začiatok možnej spolupráce s nádejnými architektmi či dizajnérmi. To boli dôvody, ktoré nás priviedli k mediálnemu zastrešeniu tejto súťaže,“ povedal šéfredaktor

Partnerom súťaže je aj portál trnava-live.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 3. mája 2012 9:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Šanca pre mladých architektov: navrhnite interiéry v budove Leonardo”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.