reklama

Pecha Kuchta Night – vypočujte si zaujímavých a inšpiratívnych ľudí

Trnavská PechaKucha Night oslavuje prvé narodeniny, a ako ináč než ďalším večerom venovaným umeniu a kultúre. PechaKucha Night Trnava s poradovým číslo štyri bude v stredu 9. mája o 19.30 v Malej Synagóge. Kreatívne nápady, inšpiratívne myšlienky a zaujímaví ľudia sa spoja v pestrých vizuálnych prezentáciách.

Počas večera v nových priestoroch vystúpi ilustrátorka Daniela Olejníková, ktorá naposledy zaujala pôsobivými ilustráciami knihy v Melónovom cukre od Richarda Brautigena. Z Bratislavy (alebo inej planéty?) k nám príde grafička Miška Chmelíčková, ktorej nedávno skončila výstava Welcome to Planet 220. Výtvarné umenie budú zastupovať aj Samuel Hošek a „farby konceptuálneho umenia bude hájiť“ Katarína Morháčová.

Tých, ktorí blúdia ulicami Bratislavy, poteší Pavlína Morháčová a jej projekt M_P_BA. Ďalším prezentujúcim bude aj posledný laureát Ceny Oskára Čepana Tomáš Rafa. S vizuálnym svetom je spojená aj tvorba fotografa Tomáša Farkaša z trnavskej scény, ktorý sa venuje i hudbe. Mesto Trnava dobre pozná aj Adam Peciar, ktorý príde porozprávať o dvojkolesových tátošoch Pecobikes. A ako funguje mašinéria kreatívnych ľudí? O tom vie svoje náš ďalší hosť – Lea Hurbanová z design factory.

Na PechaKucha Night Trnava vol. 4. vystúpia:
1. Tomáš Rafa – vizuálne umenie
2. Michaela Chmeličková – grafický dizajn, ilustrácia
3. Adam Peciar – Pecobikes
4. Daniela Olejníková – ilustrácia
5. Pavlína Morháčová – M_P_ BA
6. Samuel Hošek – výtvarné umenie
7. Tomáš Farkaš – fotografia, hudba
8. Katarína Morháčová – konceptuálne umenie
9. Lea Hurbanová – design factory

Štvrtá trnavská PechaKucha Night
Kedy: 9. máj o 19:30
Kde: Malá Synagóga (Haulíková 3, Trnava)
Vstupné: 2 eurá

Čo je vlastne Pecha Kucha?

Rozprávanie, alebo tiež „kecanie“, je doslovný preklad spojenia PechaKucha (pre tých z Vás, angličtine naklonených, tiež chit-chat). Idea podujatí PechaKucha Night skrsla v hlavách dvoch architektov – Astrid Kleinovej a Marka Dythama – v Tokiu v roku 2003. Zámerom formátu je priniesť divákom produktívne, zaujímavé alebo prekvapivé myšlienky prostredníctvom projekcií obrázkov. Prvotnou myšlienkou PKN bolo prinútiť architektov, aby neviedli dlhé a často monotónne monológy. Samozrejme, podobný problém možno badať aj v iných oblastiach umenia a kultúry.

Čo je výnimočné na PechaKucha prezentácii?

Účinkujúci stoja pred neľahkou úlohou predstaviť 20 vizuálnych materiálov, avšak všetko bez zbytočných rečí. Na „obkec“ každého obrázku majú totiž len 20 sekúnd. Práve tento timing má preveriť ich schopnosť zaujať diváka, a pritom ho niečomu naučiť, alebo ho s niečím oboznámiť. Podľa zakladateľov platformy dobrú PK prezentáciu robí to, že odhaľuje nečakaný talent a myšlienky. Niektoré podujatia rozprávajú o neskutočných zážitkoch, iné o výnimočných osobnostiach, niektoré sú zase zábavné, ale všetky sú iné a robia z každej PechaKucha Night tabuľku čokolády.

Viac informácii na FB: http://www.facebook.com/#!/PechaKuchaTT
a evente: http://www.facebook.com/#!/events/158735600919026/
a blogu: http://pechakucha.publikum.sk/

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2012 10:33. Článok je zaradený do rubriky: Kam vyraziť, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.