reklama

Pecha Kucha Night je venovaná umeniu a dizajnu

V poradí už 23. vydanie obľúbenej PechaKucha Night Trnava sa blíži. Podujatie venované umeniu, dizajnu a zaujímavým projektom organizuje občianske združenie Publikum.sk. Tentoraz sa bude konať na nádvorí nedávno otvoreného podniku Zelený kríček na Štefánikovej ulici 24 v Trnave, v prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presunie do jeho vnútorných priestorov.

PechaKucha sa uskutoční netradične v sobotu, a to 23. septembra so začiatok je o 19:30.

V príjemnej atmosfére pod stromami sa divákom predstaví viac ako desať výnimočných hostí. Tí opäť rozprúdia diskusie o súčasnom umení. PechaKucha prinesie pestrú paletu umelcov, ich rôznorodú tvorbu aj zaujímavé projekty. Predstaví sa najmä mladšia generácia, ktorá buduje súčasnú umeleckú scénu na Slovensku.

Najväčší priestor odprezentovať sa bude venovaný fotografii a maľbe. V mene fotografov vystúpi Ján Šipocz, finalista Ceny Oskára Čepana za rok 2011, Dorota Holubová, ktorá minulý rok získala cenu Slovak Press photo, či Veronika Pilátová, ktorá okrem iného pracuje pre magazín Inspire. Štvoricu fotografov uzavrie Dušan Kochol, zakladateľ a kurátor bratislavského festivalu fotografie OFF_festival.


Podujatie sa uskutoční v sobotu 23. septembra 2017

Spolu s Jozefom Pilátom príde do Trnavy čerstvý vietor z Varšavy. Tento rodák zo Spiša študuje v Poľsku a venuje sa maľbe, landartu, konceptuálnemu umeniu a virtuálnej realite – a všetkému naplno. Jeho alma mater bude spolu s ním reprezentovať i mladý poľský maliar Marceli Adamczyk, ktorý sa venuje umeleckej tkanine. Zaostávať nebudú ani Radim Straka, študent VŠVU či finalista aktuálneho ročníka Maľby roka, Ján Jožiov.

Svoju najnovšiu tvorbu, nedávno otvorené výstavy v Benátkach aj v Trnave divákom predstaví významný trnavský sochár Miro Trubač. Vo svojej tvorbe sa s typickým humorom stavia k neduhom spoločnosti aj k naliehavým ekologickým otázkam, a to má spoločné s mladou odevnou značkou Bagbet. Jej zakladateľka Alžbeta Ihrová predstaví svoj koncept, v ktorom spája práve ekológiu a módu.

Podujatie organizuje občianske združenie Publikum.sk s podporou mediálnych partnerov Mesta Trnava, portálu Trnava-live.sk a Trnavského hlasu. Z verejných zdrojov podujatie podporil Fond na podporu umenia.

Všetky podrobnosti o podujatí a a profily hostí nájdete na adresách:

http://www.malyberlin.sk/eventy/pechakucha-night-trnava-vol-23/
https://www.facebook.com/events/820676448109066/

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2017 10:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.