reklama

PechaKucha Night ponúkne pestrý mix umenia

Trinásť vydaní za takmer štyri roky s desiatkami umelcov – taká je bilancia trnavskej PechaKucha Night, ktorá v stredu 25. februára prinesie do Synagógy už štrnáste vydanie. Umelci a kultúrni aktivisti z celého Slovenska predstavia svoju tvorbu prostredníctvom dvadsiatich obrázkov.

So svojimi pestrofarebnými ilustráciami vytvorenými tradičným kreslením sa podelí Simona Čechová, ktorá v minulosti vytvorila pre PechaKucha Night Trnava plagát, rovnako ako aj grafický dizajnér Matej Vojtuš, ktorý sa venuje úprave kníh, ročeniek, plagátov, časopisov a obalov, navrhuje logá, značky alebo informačné systémy.

Vo svete grafického dizajnu sa už pätnásť rokov pohybuje Dodo Dobrík, ktorý dal tvár desiatkám kníh. Spojenie grafického dizajnu, street artu, DJingu a hudobnej produkcie predstavuje mladý umelec Branislav Laho známy aj z PEKPEK crew.

pecha-kucha
Vizuál vytvoril Branislav Laho

Výtvarnú scénu zastúpi štvorlístok maliarov, ktorí predstavia svoje rôznorodé prístupy k maľbe – Ján Triaška, Monika Pascoe Mikyšková, Patrícia Koyšová a Miriama Schniererová. Odbor fotografia zastúpi Ďuri Figura, ktorý sa venuje subjektívnemu dokumentu, portrétu a psychologickému portrétu.

Dvojica scenáristok Tereza Oľhová a Martina Sľuková predstavia zaujímavý projekt Inak sa mám fajn, ktorý je sondou osudu o smerovaní súčasnej slovenskej devy.

Medzicentrum – festival umenia pre verejný priestor, ktorý je prehliadkou súčasného umenia kombinovanou s mikro-rezidenčným pobytom zameraným na tvorbu umeleckých diel pre verejný priestor predstaví koordinátorka festivalu Nina Šošková.

Netradičné priestory železničnej stanice ako napríklad prezidentský salónik môže mať aj kultúrne využitie, o čom návštevníkov PechaKucha Night presvedčí Zuzana Duchová z iniciatívy Salónik – kultúrne občerstvenie. Line-up 14. vydania uzatvára kryptoanarchista a IT kapacita Pavol Lupták zo známej skupiny Ztohoven.

Podujatie PechaKucha Night Trnava pripravuje občianske združenie Publikum.sk v spolupráci s Galériou Jána Koniarka a s podporou partnerov tlačiareň Bright, mesto Trnava a Trnava-live.sk.

Kedy: v stredu 25. 2. 2015 o 19:30
Kde: v Synagóge – centre súčasného umenia na Halenárskej 2
Vstup: 2€
Event: www.fb.com/events/456618394488906
Web: pechakucha.publikum.sk

Ulož ako PDF
Napísal 24. februára 2015 8:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.