reklama

PechaKucha Night Trnava: Večer umenia a kultúry v online priestore

Kultúrne centrum Malý Berlín pozýva na 32. vydanie PechaKucha Night v Trnave. Podujatie bude výnimočné, prvýkrát ho môžu diváci sledovať naživo online na Facebooku Malého Berlína a PechaKucha Night Trnava, v stredu 11. novembra o 19:00 hodine.

Tohtoročné vydanie je výnimočné aj vďaka zaujímavým hosťom. Mnoho slovenských kreatívcov, umelcov či architektov pôsobí dlhodobo v zahraničí.

V tomto špeciálnom vydaní budete mať jedinečnú príležitosť zoznámiť sa s tvorbou umelcov, ktorých by sa vám doma nepodarilo stretnúť.

Pomyselne navštívime nórsky Bergen, kde pôsobí Patrícia Šichmanová. Tá predstaví svoju tvorbu vychádzajúcu z pohybu vody, jej premenlivosti a svetelných vlastností.  

Venuje sa dizajnu skla, ktoré je vode veľmi podobné po fyzikálnej aj estetickej stránke – priehľadnosťou, tvárnosťou alebo optickými vlastnosťami. Témy, o ktoré sa pri tvorbe zaujíma, sú hlavne prírodné fenomény ako blesky, vlny, vietor.

Na severe ostaneme aj s Michalom Czinege pôsobiacim vo Fínsku. So svojimi provokatívnymi maľbami sa z ďalekého Texasu prihlási Katarína Janečková Walshe.

Okrem toho zavítame s Kristínou Bartošovou do neďalekého Rakúska a s viacerými pobudneme v Amsterdame, v Holandsku, odkiaľ sa presunieme do Londýna. Odtiaľ sa nám predstaví grafická dizajnérka Lucia Blanáriková, zaujímajúca sa o ekologický dizajn zameraný na človeka a nové materiály. 


Lucia Blanáriková

Tohtoročná PechaKucha predstaví nielen klasické médium maľby, grafický dizajn, dizajn skla, ale načrie aj do odevného dizajnu. Maťa Ďurikovič nás ku koncu prevedie Parížom, mekkou módy. Je sa načo tešiť, vidíme sa pri online vysielani na Facebooku.  

PechaKucha Night je platforma, ktorá vznikla v Tokiu z iniciatívy dvoch architektov Astrid Kleinovej a Marka Dythama.

V priebehu pár rokov sa rozšírila po celom svete. Myšlienkou podujatia je priniesť divákom produktívne, zaujímavé alebo prekvapivé myšlienky prostredníctvom projekcií obrázkov, a pritom prinútiť účinkujúcich rozprávať stručne a k veci, miesto toho, aby viedli dlhé monológy.

Vstupenku si kupovať nemusíte. Vidíme sa v stredu 11. novembra o 19:00 hod. na Facebook stránke kultúrneho centra Malý Berlín.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj. Podujatie PechaKucha Night Trnava pripravuje OZ Publikum.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 9. novembra 2020 8:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.