reklama

Júnová PechaKucha Night bude venovaná absolventom trnavskej ZUŠ

Divácky obľúbený večer umenia a kultúry známy pod názvom PechaKucha Night Trnava je opäť tu. Predstaví sa desať hostí na výnimočnom vydaní venovanom Základnej umeleckej škole na Mozartovej ulici. Podujatie sa uskutoční v stredu 21. júna v priestoroch ZUŠ o 18:00. Vstup je voľný pre všetkých.

Opäť sa môžete tešiť na osobné stretnutia a rozhovory so súčasnými vizuálnymi umelcami, tentoraz s jej najmladšou generáciou – s absolventmi Základnej umeleckej školy. Mnohí po jej ukončení pokračovali ďalej v štúdiu umenia a momentálne sú študentmi vysokých umeleckých škôl ako na Slovensku, tak aj v susednom Česku.

Program trnavských PechaKucha večerov je tradične pestrý. Divákom sa predstaví napr. študent maliarstva na VŠVU Richard Moravčík či grafičky Erika Kovačičová z Ostravskej fakulty umení a Simona ŠváňováViktória Jehlárová, ktoré navštevujú Akadémiu umení v Banskej Bystrici. Z Česka sa na svoju alma mater vráti aj Lucia Čmilanská, študentka priemyselného dizajnu na Zlínskej Univerzite Tomáša Baťu.

Medzi bývalými študentmi ZUŠ nájdete aj budúcich architektov či urbanistov. V programe vystúpi Matej Horváth, ktorý sa podieľal na navrhovanom projekte obnovy Paulínskej ulice, či Lukáš Radošovský, ktorý spolupracoval na architektonickom spracovaní výstavy Jany Želibskej na aktuálnom Benátskom bienále.

Letné vydanie trnavského podujatia PechaKucha Night otvorí prezentácia Petry Sabovej, ktorá predstaví aktivity samotnej Základnej umeleckej školy. Pre tých, ktorí by radi prostredie školy spoznali bližšie, organizátori pripravili i prehliadku jej priestorov, ktorá sa začne už o 17:30.

Podujatie organizuje občianske združenie Publikum.sk v spolupráci so ZUŠ na Mozartovej ulici. Mediálnymi partnermi podujatia sú: Trnava-live.sk, TrnavskýHlas.sk, Mesto Trnava a Rádio_FM.

Podujatie sa realizuje v rámci projektu Malý Berlín 2017, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 19. júna 2017 11:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.