reklama

Trnavská PechaKucha Night sa tentoraz presúva do Kopplovej vily

Divácky obľúbený večer plný umenia a dizajnu známy pod názvom PechaKucha Night Trnava sa bude konať už po 29. krát. Predstaví sa desať kreatívnych a výtvarne nadaných hostí, medzi nimi aj niekoľko Trnavčanov. Podujatie sa uskutoční v stredu 6. marca 2019 v Kopplovej vile Galérie Jána Koniarka v Trnave so začiatkom o 19:30.

Priestory galérie, ako stvorené pre prezentáciu umenia, ponúknu návštevníkom možnosť osobne vidieť, stretnúť a navyše sa aj porozprávať s marcovou desiatkou vybraných účinkujúcich. Tí vo svojich stručných a výstižných prezentáciách prinesú pohľad do ich aktuálnej tvorby, ako aj to, s akými výzvami sa vysporiadali.

Tešiť sa môžete na rôzne druhy a žánre vizuálneho umenia. Hoci umelci budú zastupovať prevažne mladú generáciu, objavia sa aj takí, ktorí už majú čo-to za sebou.

Medzi nimi napríklad etabolovaná maliarka Jana Farmanová, ktorej diela už mali možnosť návštevníci GJK vidieť v predchádzajúcom roku na umeleckej výstave. V mene maliarok sa so svojimi prácami predstaví aj Kristína Mesároš.

Ilustračné foto

Ďalej sa môžete tešiť na lokálnych trnavských umelcov. Nachádza sa medzi nimi napríklad sochár Andrej Haršány, zakladateľka odevnej značky Marna – Viktória Komárňanská, či fotograf a jeden zo zakladajúcich členov komunitného centra Kubik, Peter Lančarič.

Marcová PechaKucha Night predstaví tiež tvorbu mladých ilustrátorov a animátorov, ktorých práce nájdeme nielen doma na Slovensku, ale dostali sa aj do zahraničia. O sebe porozpráva člen Asociácie ilustrátorov Filip Horník, animátorka Kriss Saganová či dizajnér a animátor Matej Kolčak.

Desiatku účinkujúcich uzavrú dve dámy. Jednou z nich je fotografka, vyučujúca na Základnej umeleckej škole Pablo – Lea Lovíšková a poslednou je šperkárka Dana Tomečková, ktorá toto krehké médium zaujímavo prepája s priestorovými inštaláciami.

Podujatie organizuje občianske združenie Publikum.sk a Malý Berlín v spolupráci s Galériou Jána Koniarka v Trnave.

Z verejných zdrojov podujatie podporil Fond na podporu umenia. Podujatie sa uskutoční v stredu 6. marca so zvyčajným začiatkom o 19:30. Vstupné bude 3 eurá.

Všetky informácie o podujatí a kompletné profily hostí nájdete na webovej stránke podujatia alebo na sociálnej sieti Facebook.

Ulož ako PDF
Napísal 2. marca 2019 21:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.