reklama

PechaKucha Night „v bielom odetá“ v obradnej sieni trnavskej radnice

Divácky obľúbený večer venovaný vizuálnemu umeniu s názvom PechaKucha Night Trnava znova prichádza. Jeho 24. vydanie sa bude konať v stredu 29. novembra 2017 v obradnej sieni Radnice.

Ako sa už stalo tradíciou, podujatie PechaKucha Night opäť na chvíľu zmení miesto svojho „pobytu“ a vyskúša si, aké to je hovoriť o súčasnom živom umení v slávnostných priestoroch obradnej siene.

Prezentovať svoju tvorbu príde jedenásť účinkujúcich. K slovu sa dostanú umelci, ktorých mená nie sú v Trnave cudzím pojmom, ale aj takí, ktorí mesto navštívia po prvýkrát. Svoje zastúpenie si nájde takmer každý umelecký žáner od maľby, cez fotografiu, grafický dizajn až po textilnú tvorbu a odevné značky.

Za „staršiu“ generáciu účinkujúcich sa predstaví Marek Ormandík, súčasný maliar, ilustrátor a niekoľkonásobný výherca ceny za najkrajšiu knihu Slovenska. Na svoje si prídu aj milovníci filmov a dokumentaristiky, ktorej zástupcom bude Peter Važan, či fanúšikovia animovaných filmov a klipov, ktoré vo svojej tvorbe predstaví výtvarník, ilustrátor a filmový režisér Andrej Kolenčík.


Večer venovaný vizuálnemu umeniu sa uskutoční v priestoroch radnice

Nebude chýbať ani hosť venujúci sa fotografii, ktorý vďaka nej precestoval mnohé exotické krajiny – Lukáš Kuzma. Obdivovatelia grafiky a grafického dizajnu sa zas potešia príchodu talentov žijúcich a pôsobiacich v Bratislave. Predstaví sa ilustrátor a grafik Matúš Maťátko a pozvanie účinkovať prijal aj zakladateľ grafického štúdia Pinchof_, grafický dizajnér, intermediálny umelec Dávid Koronczi. Okrem iného porozpráva aj o svojom čerstvom projekte angažovaného mesačníka s názvom Kapitál.

24. vydanie odprezentuje aj tvorbu mladých odevných dizajnérok a ich značiek. Porozprávať o sebe a svojej značke Primát príde Michaela Prekopová, ktorá vyrába voľnočasové oblečenie pre deti a dospelých. Svoje voľné umenie v rámci textilu ukáže a odprezentuje trnavská umelkyňa Eva Šrubařová.

Predstaviteľmi konceptuálneho umenia bude Viliam Slaminka, ktorý sa na PechaKucha Night Trnava predstavil po prvýkrát pred piatimi rokmi a Trnavčan Tomáš Beňadik, študujúci na katedre intermédií v Prahe. Bodkou programu bude predstavenie čerstvého umeleckého konceptu Pucle, ktorý prostredníctvom známej detskej hry predstavuje tvorbu slovenských grafikov a ilustrátorov.

echaKucha Night Trnava vol. 24 sa uskutoční v stredu 29. novembra so začiatkom o 19:30 v Obradnej sieny Radnice. Vstupné 3 €.

Podujatie pripravuje o.z. Publikum.sk a z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia. Podujatie mediálne podporili Mesto Trnava, Trnava-live.sk a Trnavský hlas.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 27. novembra 2017 15:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.