reklama

Dievčatá z Viktórie vybojovali na majstrovstvách SR striebro

Séria mládežníckych stolnotenisových majstrovstiev SR pokračovala v súťažiach družstiev mladších žiakov a žiačok. Chlapci 8. mája 2012 bojovali vo Vranove nad Topľou, dievčatá v ten istý deň vo Valalikoch.

KST Viktória Trnava mala tradične zastúpenie medzi dievčatami. A mimoriadne úspešné. Minuloročný bronz dokázali Tatiana Kukuľková so Zuzanou Pekovou vylepšiť na tohoročné striebro! Osem dievčenských dvojčlenných družstiev bolo nasadených a vylosovaných do dvoch skupín. V prvej skupine súperili o postup do semifinále STO Valaliky, bojovný a sympaticky hrajúci TTC Majcichov, STK Nová Baňa-Podlužany, Tvrdošín a v druhej skupine KST Viktória,  TJ Čečehov, KST Trenčianske Jastrabie a Žarnovica.

Trnavčanky skupinu vyhrali suverénne so skóre 9:1 a v semifinále si zmerali sily s družstvom z Novej Bane. S výsledkom 3:1 sa Tatiana so Zuzanou prebojovali i cez ne do vytúženého finále, kde im bolo súperom domáce družstvo dievčat v zložení Ema Labošová a Valentína Vancáková.

Naše dievčatá zahrali za posledné dva týždne majstrovstvá Bratislavsko-trnavského regiónu v Pezinku, turnaje o majstra SR družstiev starších žiačok v Topoľčanoch a základných škôl v Kalinove. Na tréning sme kvôli týmto turnajom nemali dostatok času, no i tak vo Valalikoch zahrali výborne. Hoci Valaličanky vo finále potvrdili rolu favorita a nakoniec po viacerých mimoriadne vyrovnaných setoch vybojovali víťazstvo pre seba, Tatianu so Zuzkou musím za odvedený výkon a za dosiahnutý výsledok iba pochváliť. Je to pre klub tohoročná prvá medaila z majstrovstiev SR. Taktiež musím vyzdvihnúť výkon dievčat z TTC Majcichov, ktoré i napriek tomu, že zo základnej skupiny nepostúpili, zanechali na majstrovstvách veľmi dobrý dojem,“ zhodnotil tréner Viktórie Štefan Peko ml.

Ivan Peko

Ulož ako PDF
Napísal 9. mája 2012 9:09. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.