reklama

Zamestnanci úradu samosprávneho kraja darovali krv priamo na pracovisku

Dvadsaťšesť zamestnancov Úradu Trnavského samosprávneho kraja, z toho šesť prvodarcov, venovalo v piatok 11. mája priamo na svojom pracovisku najcennejšiu a zatiaľ nenahraditeľnú tekutinu tým, ktorí ju potrebujú.

Dobrovoľné darovanie krvi na úrade sa uskutočnilo v rámci mobilného odberu Národnej transfúznej služby SR.

Zmyslom toho snaženia je, aby sa do mobilných odberov zapojilo čo najviac nováčikov, ktorí pod dohľadom svojich skúsených kolegov – darcov ľahšie prekonávajú prvotný ostych či strach. Svojím príkladom často „pritiahnu“ k odberu ďalších a postupne sa z hromadného odberu stáva akási slávnosť humanity.

FOTO: Ivan Krajčovič

Skupinu darcov je potrebné neustále obnovovať a preferovať mladých a zdravých ľudí, ktorí sa ešte neliečia na chronické ochorenia. Stále platí, že krv vo všetkých svojich funkciách nie je umelo nahraditeľná a len človek – humanista a altruista tu môže pomôcť.

Ivana Šurinová

Ulož ako PDF
Napísal 12. mája 2012 18:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.