reklama

Pri mimoriadne tragickej nehode zahynuli štyria ľudia

Mimoriadne tragická nehoda medzi Hlohovcom a Dolným Trhovišťom si v stredu 23. mája podvečer vyžiadala štyri obete. Všetky sa viezli v Škode Octavia Combi, ktorá prešla z nezistených príčin do protismeru a narazila do domiešavača betónu.

Obeťami nehody boli podľa hovorcu KR PZ v Trnave Michala Hanusa 37 – ročný vodič Octavie z Hlohovca, 12 – ročné dievča z Hlohovca, 25-ročný muž z Hlohovca a 19-ročná žena z Trnavy. Vo osobnom vozidle sa v čase nehody viezlo šesť ľudí, zranení sú aj ďalší dvaja cestujúci z Octavie – 14-ročné dievča a 18-ročný mladík z Hlohovca.

Dvadsaťštyriročný vodič vozidla MAN sa nezranil, alkohol u neho zistený nebol. Prítomnosť alkoholu u vodiča osobného auta určí až pitva, poznamenal Hanus.


FOTO: HaZZ

Podľa vyjadrenia zastupujúceho hovorcu KR HaZZ v Trnave Mariána Hrušku hasiči z Hlohovca boli povolaní k nehode o 17.37 hodine.

Veliteľ zásahu bol po konzultácii s ošetrujúcim lekárom informovaný o tom, že tri osoby podľahli zraneniam na mieste nehody, dve osoby boli ťažko a jedna ľahko zranená. Príslušníci HaZZ okamžite začali s ošetrovaním a stabilizáciou jednej postihnutej osoby až do príchodu ďalšieho vozidla Záchrannej zdravotníckej služby. Po ich príchode bol jeden príslušník vyslaný na zabezpečenie voľného priestranstva pre povolaný vrtuľník Leteckej záchrannej služby (LZS), ostatní pomáhali lekárom pri resuscitácii a poskytovaní prvej pomoci zraneným osobám. Na miesto udalosti sa dostavili príslušníci PZ SR z Hlohovca a ďalšie hasičské jednotky z Piešťan a Topoľčian.
Po ošetrení a stabilizácii postihnutých osôb bola jedna osoba aj s nosidlami naložená do automobilu Mercedes Benz Atego z Topoľčian a za stálej resuscitácie prepravená k vrtuľníku LZS, ktorý sa nachádzal asi 500 metrov od miesta nehody pri krajnici cesty. Druhú zranenú osobu naložili na nosidlá a preniesli do sanitného vozidla ZZS. Štátna cesta č. 514 bola v oboch smeroch uzatvorená, dopravu presmerovali cez priľahlé obce. Po zdokumentovaní nehody Políciou boli dve mŕtve osoby za pomoci hydraulického vyslobodzovacieho náradia vytiahnuté z vraku vozidla, tretia mŕtva osoba sa nachádzala mimo vozidla – pravdepodobne preletela cez čelné sklo. Po odovzdaní ťažko zranenej osoby lekárom LZS sa bohužiaľ ani túto nepodarilo zachrániť a podľahla rozsiahlym zraneniam ešte pred odletom vrtuľníka LZS
,“ uviedol Hruška.

Všetky štyri obete podľa súdneho lekára podľahli devastačným zraneniam.

Hasiči z Hlohovca zostali na mieste nehody a pomáhali pri odstraňovaní havarovaných vozidiel. Z domiešavača museli odstrániť 7 kubuckých metrov betónu, pretože hrozilo prevrátenie. Posledná jednotka sa vrátila na základňu o 22.24 hodine, dodal M. Hruška.

Polícia apeluje na vodičov, ako aj na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť a znižovali tak riziko vzniku dopravnej nehody. Aj vďaka malej nepozornosti môže prísť k dopravnej nehode, pri ktorej môže prísť k zraneniu osôb, v horších prípadoch, k zraneniam smrteľným. Je v záujme každého z nás, aby sa zo svojej cesty vrátil bez ujmy na zdraví,“ prízvukuje krajský policajný hovorca Michal Hanus.

Ulož ako PDF
Napísal 24. mája 2012 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.