reklama

Mladý zlodej vykrádal byty, kým ich majitelia spokojne spali

Z prečinov krádeže a porušovania domovej slobody je obvinený 18-ročný Trnavčan Boris.

Najmenej dvakrát sa mu podarilo dostať do bytov v Trnave. Neprekážala mu ani prítomnosť spiacich majiteľov.

V polovici júna odstránil ochrannú sieťku z okna prízemného bytu v Trnave na ulici J.G. Tajovského. Cez pootvorené okno sa dostal do bytu, kde zo spálne odcudzil notebook, fotoaparát a videokameru. Potom prešiel do detskej izby, odkiaľ ukradol ďalší notebook s príslušenstvom. Následne z miesta ušiel. Majiteľovi spôsobil škodu vo výške 2070 eur,“ uviedol hovorca KR PZ v Trnave Michal Hanus.

V druhom prípade vnikol mladík do bytu na Vajanského ulici cez cez pootvorené balkónové dvere. Z bytu si odniesol šperkovnicu so starožitnosťami a rôzne šperky, a tiež peňaženku s hotovosťou. Majiteľke vznikla škoda za 21 620 eur.

V oboch prípadoch Boris skutok vykonal počas spánku majiteľov bytu. Obvinený mladík bol za obdobný skutok v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdený. V súčasnosti sa nachádza v cele policajného zaistenia. Poverený policajt z Trnavy už spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie, doplnil M. Hanus.

V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Ulož ako PDF
Napísal 13. júla 2012 8:36. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.