reklama

Výbuch autobusu s izraelskými turistami na letisku v Burgase Trnavčanov tesne minul

Explóziu autobusu s izraelskými turistami, ktorý vybuchol dnes podvečer v tesnej blízkosti príletovej haly na letisku v bulharskom Burgase, videli na vlastné oči aj Trnavčania.

Čerstvé dojmy z nešťastnej udalosti, ktorá si podľa predbežných informácií vyžiadala šesť ľudských životov a najmenej 30 zranených, sprostredkoval náš čitateľ, 41-ročný Trnavčan Ján. Na dovolenku cestoval s manželkou a dvoma malými deťmi.

Za útokom má byť podľa svedkov samovražedný atentátnik.


Fotografia Jána z Trnavy z príletovej haly tesne po výbuchu zachytáva príjazd letiskových hasičských jednotiek

Situácia je tu dosť neprehľadná. Výbuch sa stal len zopár desiatok metrov od príletovej haly, v jej bezprostrednej blízkosti. Zhrozene sme sledovali horiace autobusy, pobehujúcich a zranených ľudí. Žiadne ďalšie podrobnosti nevieme. Momentálne sedíme už takmer tri hodiny na letisku, všade je množstvo policajtov a vojakov. Čakáme, čo bude ďalej,“ informoval trnava-live.sk Ján z miesta nešťastia.

Slováci odlietali do Bulharska letecky z Bratislavy pred 15. hodinou. Pristáli len krátko pred explóziou.

Miesto výbuchu sa nachádza len zopár metrov od priestoru, kde stál aj náš autobus. Mali sme veľké šťastie, pretože o pár minút po odbavení sme sa mali presúvať práve tým smerom,“ skonštatoval turista z Trnavy.

Ako pripomenul na záver, všetci slovenskí turisti by mali byť v poriadku.

Trnavčania sa napokon dostali do autobusu smerujúceho na hotel až po viac ako siedmich hodinách strávených v príletovej hale.

Ulož ako PDF
Napísal 18. júla 2012 18:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výbuch autobusu s izraelskými turistami na letisku v Burgase Trnavčanov tesne minul”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.