reklama

Pri policajnej razii v Brestovanoch odhalili výrobňu pervitínu

Trnavskí policajti vykonali za asistencie pohotovostného policajného útvaru v noci zo štvrtka na piatok 20. júla domovú prehliadku so zameraním na drogovú trestnú činnosť v rodinnom dome v Brestovanoch.

Podľa informácií hovorkyne KR PZ v Trnave Martiny Kredatusovej v dome zadržali šesť podozrivých.

Pri prehliadke policajti zaistili množstvo stôp, ako nádoby z varného skla, igelitové vrecká s obsahom sypkých a kryštalických látok. Podobné látky sa nachádzali aj na barovom pulte v kuchyni, kde boli rozdelené do kôpok a rozsypané na sporáku. Ďalej boli zaistené viaceré sklené nádoby a bandasky s chemikáliami a rôzne náradie používané na výrobu metamfetamínu. Vo dvojitej podlahe na povale bola nájdená sklená nádoba s bielou látkou,“ konkretizovala M. Kredatusová.
Policajné zábery z miesta činu

Zaistené stopy polícia zaslala na expertízne skúmanie na kriminalisticko-expertízny ústav PZ.

Z predbežného skúmania bolo zistené, že v dome sa nachádzalo 729 g efedrínu, ktorý slúži ako prekurzor na výrobu drogy a 36 g látky obsahujúcej metamfetamín, z ktorej by sa dalo vyrobiť minimálne 502 jednorazových dávok.

Ich hodnota na čiernom trhu by predstavovala asi 3500 eur.

Na základe zaistených dôkazov policajný vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 40 – ročného muža z obce Brestovany, ktorý v dome býval,“ uviedla.

Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie, pričom v nedeľu 22. júla ho polícia muža už eskortovala do výkonu väzby. V prípade uznania viny hrozí obvinenému odňatie slobody na desať až pätnásť rokov.

Ostatné zadržané osoby boli po vypočutí políciou prepustené na slobodu.

Ulož ako PDF
Napísal 23. júla 2012 10:46. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.