reklama

Na Družbe odhalili výrobňu drog, prevádzkovať ju mali zadržaní díleri

Trnavskí policajti sa zadržaním a obvinením otca so synom z drogovej trestnej činnosti a vydierania, o ktorom sme informovali v tomto článku, neuspokojili. V prípade vykonali ďalšie úkony a operatívnou činnosťou zistili, že drogy ukrývajú aj v ďalších priestoroch na sídlisku Družba.

Podľa informácií hovorkyne KR PZ v Trnave Zlatice Antalovej, so súhlasom prokurátora policajti vykonali prehliadku ďalších priestorov, pri ktorej zaistili niekoľko plných nádob s neznámou kryštalickou látkou.

FOTO: KR PZ Trnava

„Experti potvrdili, že ide o zakázané látky mefedrón a klefedron. Zo zaisteného množstva by sa dalo vyrobiť a predať takmer 2500 jednorazových dávok, za ktoré by na čiernom trhu mohli zinkasovať viac ako 18 000 eur. Vyšetrovateľ rozšíril obvinenie v prípade drogovej trestnej činnosti a naďalej ich stíha aj za zločin vydierania. Sudca sa s návrhom na väzbu, z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov, stotožnil a poslal ich, za oba spáchané zločiny, do najprísnejšej, tzv. kolúznej väzby,“ priblížila.

Z vykonaných úkonov a zaisteného množstva nedovolených látok policajti pracujú aj s verziou, že v prípade dvoch obvinených nešlo len o „miestnych“ drogových dílerov na konci reťazca.

„Na prípade preto naďalej intenzívne pracujeme a preverujeme aj ďalšie informácie, ktoré by mohli mať súvis s touto drogovou trestnou činnosťou,“ dodala Antalová.

Ulož ako PDF
Napísal 30. septembra 2023 7:36. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.