reklama

Otec so synom sú obvinení z dílerstva drog, svedkom sa mali vyhrážať aj fyzickou likvidáciou

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Trnave obvinil dvojicu Trnavčanov – otca so synom – zo závažnej drogovej trestnej činnosti, dílerstva a zločinu vydierania a zároveň podá podnet na návrh na ich väzobné stíhanie.

Mužov zadržali počas policajných razií, ktoré vykonali bratislavskí „kukláči“ v jednom z trnavských bytov a v obci Jaslovské Bohunice.

Ako informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová, „48 – ročného muža zadržali ráno pri domovej prehliadke, kde okrem podozrivej osoby policajti našli a zaistili podozrivé látky. V rukách policajtov skončil o pár hodín neskôr aj jeho 23 – ročný syn“.

So súhlasom prokurátora prehľadali policajti aj ďalšie dve vozidlá, ktoré mali používať pri páchaní trestnej činnosti a vykonali ďalšie prehliadky bytových a nebytových priestorov.

„Zaistené látky pri zákrokoch vyhodnotili experti, ktorí potvrdili, že išlo o niekoľko desiatok dávok mefedrónu,“ priblížila.

FOTO: KR PZ Trnava

DROGY DÍLOVALI V OKOLÍ TRNAVY

Policajnú akciu s krycím názvom BULBI policajti plánovali dlhšie. Osoby sa mali drogovej trestnej činnosti dopúšťať minimálne od januára 2022 a mefedrón mali predávať min. 5 konzumentom a ďalšiemu dílerovi.

„Operatívnou činnosťou, preverovaním a vyhodnocovaním všetkých informácií zhromaždili dostatok dôkazov na to, aby mohol vyšetrovateľ oboch mužov obviniť z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi formou spolupáchateľstva. Za obchodovanie s drogami, ktoré muži predávali v rámci okresu Trnava, im v zmysle zákona môže hroziť trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Do rozhodnutia o väzbe zostávajú obaja v cele policajného zaistenia,“ uviedla Antalová.

OBVINENÍ AJ Z VYDIERANIA

Vyšetrovateľ mužov zároveň obvinil aj zo zločinu vydierania formou spolupáchateľstva.

„Obaja Trnavčania sa mali vyhrážať viacerým osobám, ktoré svedčili v iných drogových trestných konaniach. Pod hrozbou, že im dorežú tváre a odrežú hlavy ich nútili, aby vypovedali podľa ich inštrukcií a požiadaviek,“ dodala trnavská policajná hovorkyňa.

Za takýto trestný čin zákon stanovuje trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

VIDEO Z POLICAJNEJ AKCIE

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2023 15:48. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.