reklama

Pri zadržaní dílera drog a zákazníka asistovala policajná zásahovka

Pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti a na základe operatívneho rozpracovania vykonali príslušníci polície prehliadku tetovacieho štúdia v Trnave.

S pomocou zásahovej skupiny vošli policajti do štúdia a na mieste zadržali tri osoby, dvoch mužov a jednu ženu.

Pri prehliadke štúdia zaistili policajti viacero striekačiek s obsahom metamfetamínu, rôzne ampulky, lieky, sušenú rastlinu, lyžičky a iné náradie používané pri aplikácii a distribúcii drog. Zaistené drogy sa podrobili expertíze, ktorá preukázala, že v plastových striekačkách sa nachádza minimálne 31 dávok pervitínu. Viaceré zaistené stopy ešte nie sú expertízne vyhodnotené, no podozrenie je aj na marihuanu a heroín,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

drogy-1
drogy-2
drogy-3
FOTO: Polícia

Na základe získaných dôkazov obvinil vyšetrovateľ v piatok 14. marca zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 41 – ročného Branislava zo Šoporne.

Pre podozrenie z dílerstva drog a bohatej trestnej minulosti spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Hrozí mu odňatie slobody na tri až desať rokov, pričom už bol eskortovaný do výkonu väzby.

Ďalším zadržaným pri prehliadke štúdia bol 34 – ročný Štefan z Trnavy, ktorý si drogy prišiel kúpiť tesne pred príchodom polície. Vyšetrovateľ ho obvinil z prečinu drogovej trestnej činnosti a stíhaný je na slobode. Za prechovávanie drog pre vlastnú potrebu mu hrozí väzenie až na päť rokov,“ informovala Kredatusová.

Zadržaná žena bola prepustená na slobodu, polícia jej nepreukázala žiadnu trestnú činnosť.

Ulož ako PDF
Napísal 17. marca 2014 15:35. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.