reklama

Trnavská polícia zadržala šesť osôb, mali sa podieľať na dodávaní drog do leopoldovskej väznice

Policajti Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ Trnava (KR PZ) a Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) uskutočnili úspešnú akciu zameranú na zabránenie prieniku omamných a psychotropných látok do ústavu na výkon trestu odňatia slobody a ústavu na výkon väzby v Leopoldove.

Ako informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová, prostredníctvom operatívnej činnosti boli zachytené informácie z podozrenia z obzvlášť závažného trestného činu drogového charakteru.

„Podozrenia smerovali jednak k odsúdeným osobám, ale aj k civilným zamestnancom dodávateľov, ktorí pôsobia v areáli ústavu. V zmysle súčinnostných dohôd spojili obe strany sily a výsledkom spoločnej akcie je nateraz šesť zadržaných osôb a zaistené látky, ktoré vyhodnocujú kriminalistickí experti,“ priblížila.

„Každá úspešná policajná akcia je výsledkom tímovej práce, preto som nesmierne rád a oceňujem kvalitne odvedenú prácu policajtom odboru kriminálnej polície a PPÚ KR PZ Trnava, ktorí na prípade intenzívne pracovali. No zároveň moje poďakovanie smeruje aj vedeniu Zboru väzenskej a justičnej stráže, ktoré bolo zložkám polície pri realizácii maximálne nápomocné a ústretové,“ uviedol riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ Trnava Roman Zvoda.

„Ďakujem policajtom kriminálnej polície Trnava za skutočne profesionálne realizovanú činnosť smerujúcu k odhaleniu takejto závažnej trestnej činnosti, a to hlavne v prostredí akým je väzenské zariadenie, od ktorého celá spoločnosť právom očakáva, že bude bezpečné,“ vyjadril sa generálny riaditeľ ZVJS Róbert Mudronček.

Spoločnú akciu zboru a polície ocenil aj minister spravodlivosti Viliam Karas. „Som veľmi rád, že v tomto prípade zafungovali potrebné kontrolné mechanizmy. Verím, že zbor príjme do budúcna potrebné opatrenia na ďalšie zníženie priestoru pre takúto kriminalitu, a to aj v ďalších objektoch po celom Slovensku,“ poznamenal minister spravodlivosti Viliam Karas.

Ako doplnila krajská policajná hovorkyňa, momentálne prebiehajú procesné úkony súvisiace s dokumentovaním dovozu a distribúcie zakázaných látok, predovšetkým omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov.

Policajní vyšetrovatelia uskutočujú všetky procesné úkony v úzkej súčinnosti so zborom, ktorí zároveň vykonáva ďalšie preventívno bezpečnostné opatrenia.

Ulož ako PDF
Napísal 16. októbra 2022 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.