reklama

Semafory na Bučianskej nefungovali takmer tri dni pre poškodenú kabeláž

AKTUALIZOVANÉ 13:58 h:
Svetenú signalizáciu na križovatke sa podarilo opraviť a od 13.45 hodiny opäť funguje.

Za nefunkčnosťou svetelnej signalizácie na križovatke ulíc Rybníková-Špačinská-Bučianska-Hlboká, ktorá je mimo prevádzky od utorka 14. augusta, stojí podľa slov vedúceho odboru dopravy na Mestskom úrade v Trnave Mariána Nováka porucha kabeláže.

Servisná firma pracuje na odstránení problému už tretí deň.

Najväčší problém spočíva podľa servisného pracovníka vo vyhľadaní konkrétneho poškodeného kábla. Križovatka je od riadacej skrine prepojená so svetelnou signalizáciou množstvom drobnej kabeláže. Je nutné, aby pracovníci hľadali konkrétny problém krok za krokom, čo si vyžaduje istý čas,“ vysvetlil Novák.


Dnes ráno došlo na vyťaženej križovatke k zrážke dvoch áut

Frekventovanú križovatku riadia od utorka namiesto svetiel dopravní policajti. Ako sa však podľa viacerých vodičov ukazuje, mnohí vodiči majú s takýmto spôsobom riadenia značné problémy. V úseku preto dochádza k zdržaniam a kolíznym situáciám. Jedna z nich vyústila aj do dopravnej nehody.

Podľa aktuálnych informácií z dnešného poludnia by mohli byť semafory na križovatke opätovne sprevádzkované vo štvrtok 16. augusta popoludní.

Dnes krátko pred poludním sme dostali informáciu, že sa pravdepodobne podarilo detekovať problematické miesto a v priebehu niekoľkých hodín by mohla byť svetelná signalizácia funkčná,“ informoval Novák.

Ulož ako PDF
Napísal 16. augusta 2012 12:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Semafory na Bučianskej nefungovali takmer tri dni pre poškodenú kabeláž”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.