reklama

Ministerstvo vnútra v rámci veľkého cvičenia nasimuluje haváriu bohunickej elektrárne

Sedemnásteho októbra 2012 dôjde v priestoroch elektrárne v Jaslovských Bohuniciach k havárii jadrového zariadenia. Následkom incidentu nastane aj únik rádioaktívnych látok.

Našťastie, mimoriadna udalosť bude len simulovaná a poslúži na precvičenie vzájomnej koordinácie záchranných a koordinačných zložiek a ich schopnosti reagovať.

Správu o príprave cvičenia schválila v stredu 5. septembra Vláda SR.


Elektráreň v Jaslovských Bohuniciach

Simulovaná havária preverí plán ochrany, riadenie a organizáciu radiačnej ochrany, jadrovej bezpečnosti, havarijnej odozvy a krízového riadenia. Preskúša sa tak činnosť evakuačných komisií, poskytovanie psychologickej pomoci alebo spôsob vyrozumenia krízových štábov na území Trnavského, Trenčianskeho a Nitrianskeho kraja,“ informuje ministerstvo vnútra.

Cvičenia by sa mali zúčastniť ajniekoľkí pozorovatelia z Rakúska, Čiech, Poľska, Ukrajiny a Maďarska.

Náklady na realizáciu dvojdňového cvičenia (17. a 18. októbra 2012) odhaduje ministerstvo na 7000 eur.

Náklady spojené s účasťou na pracovných rokovaniach a cvičení, na mzdové prostriedky a prevoz a prevádzku techniky budú hradené z rozpočtov MV SR, cvičiacich orgánov krízového riadenia a Slovenských elektrární v Jaslovských Bohuniciach. S mimoriadnymi výdavkami na realizáciu cvičenia sa nepočíta,“ upresnil tlačový odbor MV SR.

Ulož ako PDF
Napísal 7. septembra 2012 13:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.