reklama

Pod trnavskými hradbami opäť vyrástlo stredoveké mestečko

Stredovek pod hradbami v Sade Antona Bernoláka otvára svoje brány.

Program po oba dni v piatok 7. aj v sobotu 8. septembra začína o 10. hodine.

Do Trnavy zavítajú špičkové skupiny historického šermu a boja i žonglérske a tanečné zoskupenia z celého Slovenska, svoje výrobky a prácu predvedú historickí kováči, obuvníci, výrobcovia riadu podľa historických predlôh, keramikár i včelár.

Vstup do promenády má chrániť pred nájazdmi dobyvateľov drevená hradba so strážnou vežou, aby sa detskí návštevníci táborov mohli v bezpečí povoziť na koníkoch, zahrať starú vikingskú hru s kolkami, indiánsku hru s loptou či vyskúšať svoje schopnosti v detských rytierskych bojoch. Nebudú chýbať ani atrakcie a hry pre dospelých, ktorí si budú môcť zmerať sily a presnosť v presekávaní ostrými zbraňami, v hode sekerou, oštepom alebo v lukostreľbe. A po náročných bojových výkonoch si budú môcť rozriediť adrenalín podľa vlastnej nátury – buď v historickej krčme, alebo v orientálnej čajovni.

Návštevníci budú môcť nazrieť nielen do zbrojníc, ale aj táborových kuchýň Normanov, templárov, rytierov a lukostrelcov, predvedú sa tu bojové formácie s tyčovými zbraňami a podporou delostrelectva, lancknechti s dlhými pikami a obojručnými mečmi, šermiari, žongléri, muzikanti, tanečníci a hltači ohňa

Podujatie organizujú v spolupráci s mestom Trnava členovia Kompánie trnavských žoldnierov a Trnavského šermiarskeho cechu.

Program prvého dňa uzavrie o 21. hodine koncert a ohňová šou, v sobotu festival vyvrcholí veľkolepým bojovým galaprogramom.

Program podujatia Stredovek pod hradbami:
Piatok 7. 9. 2012
9:00 otvorenie promenády
Od 10:00 do 20:00 každú celú hodinu šermiarske, žonglérske alebo tanečné či hudobné vystúpenie z obdobia stredoveku a renesancie
20:15 fakľový sprievod mestom
21:00 večerný program (hudobný koncert a pyro show)
22:00 zatvorenie promenády

Sobota 8. 9. 2012
9:00 otvorenie promenády
10:00 – 18:00 každú celú hodinu šermiarske, hudobné a tanečné vystúpenie z obdobia stredoveku a renesancie
19:00 galaprogram – armády prichádzajú
20:00 zatvorenie promenády

(Tlačová správa mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 7. septembra 2012 9:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Pod trnavskými hradbami opäť vyrástlo stredoveké mestečko”

 1. 1
  Milos says:

  To čo za amatéra sa tam hralo na fotografa, keď bol v piatok večer program a bola ohňová šou. Nejaké 3-4 metre od od účinkujúcich, vpravo pred obecenstvom fotil s bleskom a rušil tým celkový dojem z predstavenia. Nech si zaobstará poriadnu optiku a fotí z dostatočnej vzdialenosti. Čo robili usporiadatelia, že ho nevyhodili odtial?

 2. 2
  Feri says:

  Zorganizuj ty takuto akciu, ked si taky mudry a sprav to lepsie, zaplat lepsich fotografov. Mne sa to cele ohromne pacilo, gratulujem a chvalim organizatorov tohto podujatia!! Je to najlepsia akcia z celeho jarmoku, ktora sa navyse kazdym rokom rozvija a vylepsuje! Obrovsky zaujem ludi a ich ohlasy na Stredovek pod hradbami hovoria same za seba. Taketo aktivity treba podporovat, najstarsie slobodne kralovske mesto si takuto akciu zasluzi!

 3. 3
  ... says:

  Bolo to skvele. Vsetkym vdaka a ucta.

 4. 4
  Peter Bročka says:

  Stredovek pod hradbami – pre mňa najzaujímavejšia časť jarmoku

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.