reklama

Pod trnavskými hradbami opäť vyrástlo stredoveké mestečko

Stredovek pod hradbami v Sade Antona Bernoláka otvára svoje brány.

Program po oba dni v piatok 7. aj v sobotu 8. septembra začína o 10. hodine.

Do Trnavy zavítajú špičkové skupiny historického šermu a boja i žonglérske a tanečné zoskupenia z celého Slovenska, svoje výrobky a prácu predvedú historickí kováči, obuvníci, výrobcovia riadu podľa historických predlôh, keramikár i včelár.

Vstup do promenády má chrániť pred nájazdmi dobyvateľov drevená hradba so strážnou vežou, aby sa detskí návštevníci táborov mohli v bezpečí povoziť na koníkoch, zahrať starú vikingskú hru s kolkami, indiánsku hru s loptou či vyskúšať svoje schopnosti v detských rytierskych bojoch. Nebudú chýbať ani atrakcie a hry pre dospelých, ktorí si budú môcť zmerať sily a presnosť v presekávaní ostrými zbraňami, v hode sekerou, oštepom alebo v lukostreľbe. A po náročných bojových výkonoch si budú môcť rozriediť adrenalín podľa vlastnej nátury – buď v historickej krčme, alebo v orientálnej čajovni.

Návštevníci budú môcť nazrieť nielen do zbrojníc, ale aj táborových kuchýň Normanov, templárov, rytierov a lukostrelcov, predvedú sa tu bojové formácie s tyčovými zbraňami a podporou delostrelectva, lancknechti s dlhými pikami a obojručnými mečmi, šermiari, žongléri, muzikanti, tanečníci a hltači ohňa

Podujatie organizujú v spolupráci s mestom Trnava členovia Kompánie trnavských žoldnierov a Trnavského šermiarskeho cechu.

Program prvého dňa uzavrie o 21. hodine koncert a ohňová šou, v sobotu festival vyvrcholí veľkolepým bojovým galaprogramom.

Program podujatia Stredovek pod hradbami:
Piatok 7. 9. 2012
9:00 otvorenie promenády
Od 10:00 do 20:00 každú celú hodinu šermiarske, žonglérske alebo tanečné či hudobné vystúpenie z obdobia stredoveku a renesancie
20:15 fakľový sprievod mestom
21:00 večerný program (hudobný koncert a pyro show)
22:00 zatvorenie promenády

Sobota 8. 9. 2012
9:00 otvorenie promenády
10:00 – 18:00 každú celú hodinu šermiarske, hudobné a tanečné vystúpenie z obdobia stredoveku a renesancie
19:00 galaprogram – armády prichádzajú
20:00 zatvorenie promenády

(Tlačová správa mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 7. septembra 2012 9:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pod trnavskými hradbami opäť vyrástlo stredoveké mestečko”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.