reklama

Jarmočný víkend: V centre Trnavy vznikne stredoveké mestečko, bohatý kultúrny program bude aj v okolí

Trnavčania oslávia koniec leta tradičnými jarmočnými podujatiami počas troch dní od 9. do 11. septembra. Novinkou bude rozprávkový svet za hradbami a odhalenie stredovekého katapultu. V neďalekých obciach organizujú koncerty aj ochutnávky nových vín.

Trnavčania a návštevníci Malého Ríma budú môcť zažiť atmosféru stredovekého života v rámci podujatia Stredovek pod hradbami. Za tými trnavskými vznikne mestečko Tyrna s táborom remeselníkov, šermiarov a rytierov v sade Antona Bernoláka. Jeho brány sa otvoria v sobotu a nedeľu ráno od 10.00 h.

V druhej časti sadu A. Bernoláka na víkend vyrastie aj nový Rozprávkový svet za hradbami, kde deti budú môcť stretnúť rozprávkové postavy a navštíviť tajomné zákutia sveta fantázie.


Jarmok v centre Trnavy

Ilustračné foto

Súčasťou programu v sobotu 10. septembra bude slávnostné odhalenie novej mestskej atrakcie – obliehacieho zariadenia, ktoré bude mať dĺžku osem metrov. „Návštevníci jarmočných podujatí môžu sledovať pochod trnavskej posádky od radnice o 15.30 h. na Hlbokú ulicu pri mestských hradbách, kde slávnostne odhalíme repliku stredovekého trebuchetu,“ uviedol Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Účastníci trnavského jarmoku budú môcť v sobotu zavítať zdarma do Divadla Jána Palárika v rámci Dňa otvorených dverí. Herci si pre nich tento rok pripravili unikátne zážitkové prehliadky s názvom „Jeden deň s hercom“, kedy sa na hodinu stanú súčasťou života v divadle. Začiatok programu je o 10.00 h. a najmenších návštevníkov určite poteší bublinkové šantenie, maľovanie motívov z detských rozprávok na tvár či tanečný workshop.

Najlepší výhľad na všetky jarmočné podujatia bude opäť z výšky mestskej veže v Trnave. „Počas troch dní bude mať dlhšie otváracie hodiny, ako aj zľavnené vstupné. V piatok a sobotu bude otvorená až do 23.00 h a v nedeľu do 21.00 h,“ doplnil Alexander Prostinák.

Jarmočnú atmosféru navodí aj Ľudová veselica pri Bernolákovej bráne v centre mesta. Folklórna muzika bude vyhrávať každý deň od 11.00 h. až do zotmenia.

Súčasťou jarmočného víkendu bude aj séria koncertov na Trojičnom námestí, kde vystúpia Dominika Mirgová, Fejbs, Kali, Medial Banana aj Banjo Band Ivana Mládka. V piatok večer v rámci Rozlúčky s letom odohrajú dvojkoncert skupiny Para a Korben Dallas v mestskom amfiteátri.

Akcie v okolí Trnavy

Koniec leta oslávia nielen v centre mesta, ale v celej Trnave a okolitých obciach regiónu.

Vinári Mrva & Stanko organizujú podujatie s názvom Vône jesene v sobotu 10. septembra popoludní. Hostia budú mať jedinečnú možnosť ochutnať prvý burčiak, nové vína, sezónne špeciality a tiež nahliadnuť do pivníc a archívov vinárstva.

Jarmok bude aj v golfovom areáli v Kamennom mlyne od piatku do nedele, kde okrem športových aktivít a programu pre deti nebudú chýbať tradičné jarmočné špeciality.

Koniec týždňa bude tiež plný kultúrnych a hudobných vystúpení.

„Podujatie Jazz vo vinohrade, ktoré slávi 10. ročník, odštartuje v piatok večer 9. septembra priamo uprostred viníc v Suchej nad Parnou,“ pozýva Prostinák. Hostí bude celý večer sprevádzať Martin Valihora Band & friends.

Park kaštieľa v Dolnej Krupej bude hostiť koncert s názvom Amor et lacrimae – Láska a slzy v podaní komorného orchestra Convergence Players pod vedením huslistu Igora Karška. Ako sólista sa v orchestrálnej úprave Beethovenovho diela predstaví popredný slovenský violončelista Jozef Lupták.

Špeciálnym hosťom večera bude Robert Roth, ktorý prečíta výber z Beethovenových listov. Súčasťou podujatia budú prehliadky parku a Rozária Márie Henriety Chotekovej.

Ulož ako PDF
Napísal 7. septembra 2022 7:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.